Könyvek: Vallás

Tételek száma: 138

"Szent Biblia, az-az: Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Irás" (Károli Gáspár) [Lipsiában [Lipcse], 1776.,Löve Antal],Ó és újtestamentum, , sérült. címlap hiányzik, , utolsó néhány oldal hiányzik, borító nélkül
21354.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Báthory Gábor (1755-1842): A' megholt csecsemő gyermekeiken kesergő keresztyén szüléknek vígasztaltatások, mellyet méltóságos L. báró beleznai Beleznay Sámuel úr ő nagysága, és mélt L. B. Barsi Susánna aszszony kedves csecsemő gyermekek, mélt. L. B. beleznai Beleznay Ferentz úrfi eltemettetése alkalmatosságával halotti tanításában előadott Pesten 29. decemb. 1802. Báthori Gabor, a' Pesti Reformáta Ekklésia Lelki Pásztora, és a' Dunán innen lévő Fő Tiszt. Superint. Generalis Vice Notariussa. Pesten, 1803, Trattner Mátyás betűivel, 30 p. Borító nélkül, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, kissé foxing foltos lapokkal.
21355.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Nicolao L'Herminier: Summa theologiae ad usum scholae accomodata tomus septimus, complectens tractatum De attributis divinis. Auctore Nicolao L'Herminier Venetiis, 1761, Bapt. Pasquali. 266p. (21). Korabeli, sérült egészbőr kötésben.
21356.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Szent Ágoston: Magyarázatok a hitvalláshoz. Kairosz Kiadó, 2003, kiadói kartonált papírkötés
21357.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Pócs Éva (szerk.): Lélek, halál, túlvilág - Vallásetnológiai fogalmak tudományközi megközelítésben - (Tanulmányok a transzcendensről II.) Balassi Kiadó, 2001. Kiadói kartonált papírkötés
21358.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Csomasz Tóth Kálmán: A református gyülekezeti éneklés. Útmutató és adattár a próbaénekeskönyvhöz. Református Egyházi Könyvtár. XXV - Budapest, 1950, Magyar Református Egyház. I-VII, [1], 447, [1] p. Kiadói papírkötésben. borítón foltok
21359.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Dornn, Francisco Xaverio: Diurnale Concionatorium id est Conceptus Praedicabiles? Editio tertia. Pars Vernalis. Augustae Vindelicorum, 1759. J. B. Burckart, Weinsradl. [24] 510 p. fametszett könyvdíszekkel. Korabeli bordázott egészbőr kötésben.
21360.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Renan, [Ernest] Ernő: A kereszténység eredetének története. I-VII. köt. [Teljes!] (1. Jézus élete. 2. Az apostolok. 3. Szent Pál. 4. Az antikrisztus. 5. Az Evangeliumok és a második keresztény nemzedék. 6. A keresztény egyház. 7. Marcus-Aurelius és az antik világ vége.) Ford.: Salgó Ernő. Bp., Dick Manó. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinc, kopottas állapotban.
21361.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Dr. Söveges Dávid: Az igehirdetés retorikája - Az igehirdetés elmélete. Bp., 1979. 189p. + 1 t. Kiadói papírkötésben
21362.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Jean Meyendorff: Krisztus az ortodox teológiában. Osiris Kiadó, 2003 Kiadói kartonált papírkötés
21363.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Richard Schaeffler: A vallásfilozófia kézikönyve. Ford.: Czakó István, Hankovszky Tamás. A függeléket: Görföl Tibor fordította. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
21364.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Újszövetségi Szentírás a Vulgata szerint. Káldi György fordítása nyomán, tekintettel az eredeti szövegre. (Illusztrált kiadás). Budapest, (1928 körül). Palladis Rt. (Pallas Rt. ny.) 319 + [5] p. + 20 t. Folio. A Palladis Rt. díszkiadású katolikus Újszövetség-kiadásának szövegét olasz és spanyol mesterek festményei illusztrálják. Kéthasábos, keretdíszes szövegoldalain gazdag lábjegyzet-apparátussal. A munka végén családi feljegyzésekre szánt oldalak. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Nagyon szép példány.
21365.

Újszövetségi Szentírás a Vulgata szerint. Káldi György fordítása nyomán, tekintettel az eredeti szövegre. (Illusztrált kiadás).
Budapest, (1928 körül). Palladis Rt. (Pallas Rt. ny.) 319 + [5] p. + 20 t. Folio.
A Palladis Rt. díszkiadású katolikus Újszövetség-kiadásának szövegét olasz és spanyol mesterek festményei illusztrálják. Kéthasábos, keretdíszes szövegoldalain gazdag lábjegyzet-apparátussal. A munka végén családi feljegyzésekre szánt oldalak.
Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Nagyon szép példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft