Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 387

2 db könyv:Durkó-Bagyinszki-Balla-D.Nagy: Gyula régen és ma /Früher und heute/ I. + Durkó Károly Balla Tibor Bagyinszki Zoltán: Gyula régen és ma - Volt egyszer rég... Kettő. Kiadói kartonált papírkötés
19084.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Horváth Attila, Mag József, Neszményi György (szerk.): Tassi Képeskönyv 2001. Kiskunlacháza, 2001, Tass Község Polgármesteri Hivatala. Kiadói papírkötés
19085.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Surányi Béla: Baranya - Magyaregregy Képes Története. Magyaegregy, 2003. Bedő Bt. Kiadói kartonált papírkötés
19086.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Ungvár régi képeslapokon. [Uzhhorod u starovynnyy lystivtsi.] Uzshorod, 2003, Vydavnytstvo Dva Kolori. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Ukrán nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / In Ukrainian language. Hardcover.
19087.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Tokaj-Hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-Hegyaljai Bormívelő Egyesület és Elnöke Báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József, Török István. Bp., 1984, ÁKV. Reprint kiadás (az 1867-es Emich Gusztáv-kiadás hasonmása). Magyar, angol, francia és német nyelven. Kiadói félműbőr-kötés, kopott borítóval.
19088.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szádeczky-Kardoss Lajos: Zichy-expedíció Kaukázus, Közép-Ázsia, 1895. - - útinaplója. Gyorsírásból megfejtette Schelken Pálma. A megfejtő, Schelken Pálma által DEDIKÁLT példány! Bp., 2000, Magyar Őstörténeti Kutató és Kiadó, 304 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.írkötés
19089.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Mindszenthy Andrea (szerk.): Budapest: Földtani értékek és az ember. Bp., 2013, ELTE Eötvös kiadó. Szerkesztő (Mindszenthy Andrea) által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
19090.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kassa (Kaschau). Kassa, 1941. Im Verlag des Kazinczy-Vereins (Druck der Athenaeum Ag., Budapest). 100 p. Folio. Német nyelvű városmonográfia. Az első bécsi döntés és a kárpátaljai bevonulás után keletkezett, többszerzős tanulmánykötet Kassa múltját és jelenét vizsgálja, különös tekintettel a város magyar hagyományaira, etnikai arányaira, illetve a csehszlovák időszakot átvészelő magyarság kulturális intézményrendszerére. A szövegközti ábrákkal illusztrált kötet sugalmazása szerint a város magyar jellegét az elmúlt időszak szlovákosítási szándéka nem tudta átrajzolni. A 69. oldaltól képmelléklet a város képzőművészeti örökségéből, illetve a bevonulás képanyagából. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19091.

Kassa (Kaschau).
Kassa, 1941. Im Verlag des Kazinczy-Vereins (Druck der Athenaeum Ag., Budapest). 100 p. Folio.
Német nyelvű városmonográfia. Az első bécsi döntés és a kárpátaljai bevonulás után keletkezett, többszerzős tanulmánykötet Kassa múltját és jelenét vizsgálja, különös tekintettel a város magyar hagyományaira, etnikai arányaira, illetve a csehszlovák időszakot átvészelő magyarság kulturális intézményrendszerére. A szövegközti ábrákkal illusztrált kötet sugalmazása szerint a város magyar jellegét az elmúlt időszak szlovákosítási szándéka nem tudta átrajzolni. A 69. oldaltól képmelléklet a város képzőművészeti örökségéből, illetve a bevonulás képanyagából.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Cserey Zoltán - József Álmos: Tusnádfürdő, Szent Anna-tó. Sepsiszentgyörgy, 1997. Kiadói papírkötés, magyar és román nyelven.
19092.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

vitéz Tiszaugi-Szabó Tamás: 80 éves az "öreg" híd. Tiszaugi életképek. Tiszaug, 2009, Szerzői. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötés.
19093.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Stephen Jones: Ritual and Music of North China. Shawn Bands in Shanxi. Aldershot, 2007, Ashgate Publishing. Angol nyelven, CD-melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
19094.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Paris et sa proche banlieue. Paris, 1963, Libraire Hachette. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, térképekkel.
19095.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft