Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 387

Erődi Béla: Utazásom Sicilia és Malta szigetén Bp., (1896.) Lampel Róbert. (8)+217+(2)p.+1 színes, kihajt. térk. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal.Aranyozott egészvászon kötésben minimális kopással, beragasztott ex librissel
19060.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Eck Péter: Észak vidékein. Útleírás számos képpel. Temesvár, 1913, Uhrmann Henrik, 1 t.+134+1 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
19061.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18

Gubányi Károly: Ausztrália116 képmelléklettel és 12 térképpel. - Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1927, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) R.-T. Könyvkiadóvállalat) 1 t.+ X p.+176 p.+32 t., Kiadói dúsan aranyozott, mintás sorozatkötésben., Enyhén kopott
19062.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította: dr. Bátky Zsigmond. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) t. +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, minimális kopással
19063.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

19064.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

19065.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Komjáthy Kálmán: Én így láttam... szülővárosomnak, Körmendnek fél évszázadát (1939-1989.) DEDIKÁLT! Körmend, 1989., Körmend és Vidéke ÁFÉSZ, 284 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19066.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Tamás Károlyné Kiss-Tóth Vilma: Juhászok a Bakonyban. Szentgál, 2009, (Veszprém, Horváth-ny.), 130 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19067.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Viktor Kicsera et al: A Habsburg egyház. A munkácsi görög katolikus egyházmegye az osztrák uralom alatt (1771-1918). Ungvár, 2018, V. Pagyak Kiadója. Kiadói papírkötés.
19068.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Kunc Adolf: Szombathely-Savaria rendezett tanácsú város monographiája. [1-2. rész. Egybekötve.] Szombathely, 1880-1894, Szombathely Város,(Bertalanffy József-ny.), 1 t.+8+160,161-531+1+III+1 p.+3 t. Átkötött félvászon-kötés, a 2. rész címlapja hiányzik, a térképek sérültek, de meg vannak (!), egy lap és két térkép kijár (2 t. + 161/162 p.), a könyvtest elvált a borítótól, a fűzés kissé laza, de a könyvtest egyben van, egy-két lapon bejelölésekkel. A 2. rész, és így együtt a kettő rendkívül ritka!
19069.

Kunc Adolf: Szombathely-Savaria rendezett tanácsú város monographiája. [1-2. rész. Egybekötve.] Szombathely, 1880-1894, Szombathely Város,(Bertalanffy József-ny.), 1 t.+8+160,161-531+1+III+1 p.+3 t. Átkötött félvászon-kötés, a 2. rész címlapja hiányzik, a térképek sérültek, de meg vannak (!), egy lap és két térkép kijár (2 t. + 161/162 p.), a könyvtest elvált a borítótól, a fűzés kissé laza, de a könyvtest egyben van, egy-két lapon bejelölésekkel.
A 2. rész, és így együtt a kettő rendkívül ritka!

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Bulrington Escorted Tours: Yellowstone Glacier and Rocky Mountain National Park. Colorado, California, Black Hills, Pacific Northwest and Alaska. Chicago, 1929., Bulrington Escorted Tours, 64 p. Gazdag képanyaggal, színes képekkel és térképekkel illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval.
19070.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

19071.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft