Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 387

Sawicki, Tymoteusz:  Warszawa. W obrazach Bernarda Belotta Canaletta. - Varsovie. D'apres les tableaux de Bernardo Belotto Canaletto. [Varsó-Krakkó] Warszawa-Kraków, 1927. J. Mortkowicza (W. L. Anczyca I Spólki, Kraków). 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett címkép) + [4] + 55 + [1] + IX + [5] p. + 17 t. (feliratozott hártyapapírral védett látképek). Első kiadás. Lengyel-francia nyelvű képzőművészeti albumunk Bernardo Belotto, az ifjabb Canaletto (1720-1780) olasz festőművész varsói és krakkói vedutáit, városlátképeit tartalmazza, méltató tanulmány kíséretében. Az Itáliában felnőtt, később a szász udvarba kerülő ifjabb Canaletto a veduta műfaját nagyobb építészeti pontosságával, markánsabb kontrasztjaival újította meg. Rendkívül részletes krakkói és varsói látképeit a második világháború után iránymutatásként használták a romba dőlt városok újjáépítéséhez. Albumunk a mester összesen 30 vedutáját tartalmazza. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott korabeli vászonkötésben (Csapkai Ervin, Budapest), az eredeti első borítófedél bekötve. Jó példány.
19036.

Sawicki, Tymoteusz: Warszawa. W obrazach Bernarda Belotta Canaletta. - Varsovie. D'apres les tableaux de Bernardo Belotto Canaletto.
[Varsó-Krakkó] Warszawa-Kraków, 1927. J. Mortkowicza (W. L. Anczyca I Spólki, Kraków). 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett címkép) + [4] + 55 + [1] + IX + [5] p. + 17 t. (feliratozott hártyapapírral védett látképek). Első kiadás.
Lengyel-francia nyelvű képzőművészeti albumunk Bernardo Belotto, az ifjabb Canaletto (1720-1780) olasz festőművész varsói és krakkói vedutáit, városlátképeit tartalmazza, méltató tanulmány kíséretében. Az Itáliában felnőtt, később a szász udvarba kerülő ifjabb Canaletto a veduta műfaját nagyobb építészeti pontosságával, markánsabb kontrasztjaival újította meg. Rendkívül részletes krakkói és varsói látképeit a második világháború után iránymutatásként használták a romba dőlt városok újjáépítéséhez. Albumunk a mester összesen 30 vedutáját tartalmazza.
Az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
Aranyozott korabeli vászonkötésben (Csapkai Ervin, Budapest), az eredeti első borítófedél bekötve. Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Stoddard, John L[awson] (szerk.):  Im Fluge durch die Welt. Sammung photograpischer Ansichten der hervorragendsten Städte, Gegenden und Kunstwerke von Europa, Asien, Afrika, Australien, Nord- und Süd-Amerika. Herausgegeben unter Leitung des Reisenden und Vorlesers John L. Stoddard von The Werner Company Chicago. [Röptében a világ körül. Német nyelven feliratozott fotóalbum a századfordulóról.] Chicago, [1894 után]. The Werner Company Verlag und Kunstdruckanstalt. [4] p. + 128 t. (kétoldalas táblákon korabeli fotóanyag). Harántfolio. John Lawson Stoddard (1850-1931) amerikai fotográfus, utazó, utazási író, ismeretterjesztő előadó. Bostoni tanulóévei után az 1870-es évek közepétől járta a világot, Norvégiától Törökországig, Palesztinától Japánig és Ausztráliáig körbeutazta a Földet. Az 1880-as évektől telt házas előadásokat tartott, a modern szórakoztatóipar egyik reprezentánsának számított. Föld körüli utazásait több tematikus fotóalbumba gyűjtötte. 1894-ben jelent meg leglátványosabb város-, táj-, enteriőr- és néprajzi felvételeit egységes albumba foglaló műve, "A Trip Around the World with John L. Stoddard. A Collection of Photo-Engravings" címmel. Századfordulós albumunk emlékezetes pillanatfelvételt nyújt a párizsi sugárutak, a bécsi Graben, a berlini Unter den Linden világáról, közlekedéséről, öltözködés- és viselkedésrendjéről. Albumunkban feltűnik a Monte Carló-i Kaszinó, az athéni Akropolisz, a római Via Appia, a granadai Alhambra, a skóciai Balmoral-kastély, a budapesti Lánchíd és Várnegyed, a brüsszeli Börze, a washingtoni Kongresszus, a moszkvai Kreml, a londoni Tower, a párizsi Louvre és Eiffel-torony, a New York-i Szabadság-szobor, a borgundi norvég fatemplom, a jeruzsálemi Szent Sír-templom, a kairói Citadella, a boszporuszi beglerbégi palota, a palermói és nápolyi öböl, a firenzei Ponte Vecchio, a velencei Canal Grande és Szent Márk tér, a svájci Szent Gotthárd-hágó, a Rajna völgye, a kaliforniai El Capitan sziklafala, a Sziklás-hegység Windy Point nevű helye, a niagarai vízesés, az Atlantic City-beli strand, az egzotikusabb vidékekről indiai és japán utcai képek és tájképek. Albumunk néprajzi képein bennszülött törzsek csoportképei, egy-egy kirándulási zsánerképén pedig a korabeli túrázás szokásrendje is tanulmányozható. Német nyelvű albumváltozatunk 1894-1900 között készülhetett. Néhány levélen apró szakadásnyom, egy levélen apró javítás. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gustav Fritzsche Königliche Horburchdruckerei in Leipzig), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19037.

Stoddard, John L[awson] (szerk.): Im Fluge durch die Welt. Sammung photograpischer Ansichten der hervorragendsten Städte, Gegenden und Kunstwerke von Europa, Asien, Afrika, Australien, Nord- und Süd-Amerika. Herausgegeben unter Leitung des Reisenden und Vorlesers John L. Stoddard von The Werner Company Chicago. [Röptében a világ körül. Német nyelven feliratozott fotóalbum a századfordulóról.]
Chicago, [1894 után]. The Werner Company Verlag und Kunstdruckanstalt. [4] p. + 128 t. (kétoldalas táblákon korabeli fotóanyag). Harántfolio.
John Lawson Stoddard (1850-1931) amerikai fotográfus, utazó, utazási író, ismeretterjesztő előadó. Bostoni tanulóévei után az 1870-es évek közepétől járta a világot, Norvégiától Törökországig, Palesztinától Japánig és Ausztráliáig körbeutazta a Földet. Az 1880-as évektől telt házas előadásokat tartott, a modern szórakoztatóipar egyik reprezentánsának számított. Föld körüli utazásait több tematikus fotóalbumba gyűjtötte. 1894-ben jelent meg leglátványosabb város-, táj-, enteriőr- és néprajzi felvételeit egységes albumba foglaló műve, "A Trip Around the World with John L. Stoddard. A Collection of Photo-Engravings" címmel. Századfordulós albumunk emlékezetes pillanatfelvételt nyújt a párizsi sugárutak, a bécsi Graben, a berlini Unter den Linden világáról, közlekedéséről, öltözködés- és viselkedésrendjéről. Albumunkban feltűnik a Monte Carló-i Kaszinó, az athéni Akropolisz, a római Via Appia, a granadai Alhambra, a skóciai Balmoral-kastély, a budapesti Lánchíd és Várnegyed, a brüsszeli Börze, a washingtoni Kongresszus, a moszkvai Kreml, a londoni Tower, a párizsi Louvre és Eiffel-torony, a New York-i Szabadság-szobor, a borgundi norvég fatemplom, a jeruzsálemi Szent Sír-templom, a kairói Citadella, a boszporuszi beglerbégi palota, a palermói és nápolyi öböl, a firenzei Ponte Vecchio, a velencei Canal Grande és Szent Márk tér, a svájci Szent Gotthárd-hágó, a Rajna völgye, a kaliforniai El Capitan sziklafala, a Sziklás-hegység Windy Point nevű helye, a niagarai vízesés, az Atlantic City-beli strand, az egzotikusabb vidékekről indiai és japán utcai képek és tájképek. Albumunk néprajzi képein bennszülött törzsek csoportképei, egy-egy kirándulási zsánerképén pedig a korabeli túrázás szokásrendje is tanulmányozható. Német nyelvű albumváltozatunk 1894-1900 között készülhetett.
Néhány levélen apró szakadásnyom, egy levélen apró javítás.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gustav Fritzsche Königliche Horburchdruckerei in Leipzig), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Scott, Robert Falcon: Angolok a Déli Sarkvidéken. Ford.: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1911, Lampel R., VI+299 p.+ 45 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19038.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Belényesy Márta: Kultúra és tánc a bukovinai székelyeknél. A Magyar Néprajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1958, Akadémiai. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés,
19039.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19

Ligeti Lajos (szerk.): Mongolian studies - Bibliotheca orientalis Hungarica 14. Bp., 1970, Akadémiai. 590 p. Angol, német, mongol, francia és más nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel. / in full line binding, in english, german, mongolian, french and other languagues.
19040.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Brehm, Alfred E. Az Északi-sarktól az Egyenlítőig. Népszerű előadások. Írta ~. Fordította Geőcze Sarolta és Paszlavszky József Bp., 1892. K. M. Természettudományi Társulat. VIII+(4)+476+(4) p.+17 t. {Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XLVIII. kötete} Kiadói, festett egészvászon kötésben, sérüléssel a gerincen, kötéstábla félig elvált
19041.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Princz Gyula: Utazásaim Belső-Ázsiában. Bp., 1911, Kertész József Könyvnyomdája, XVI+333+11 p. Szövegközti, és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, rajzokkal, illusztrációkkal, két színes műmelléklettel, egy kihajtható térképpel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, előzéklapon bejegyzésekkel
19042.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Hausel Sándor: Zalkod története. Zalkod, 2019. 207 p + 1 térkép melléklet. Számos szövegközti képpel. Kiadói papírkötésben, ritka.
19043.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Botka János: Kunhegyes város címere. Heraldikai monográfia. Kunhegyes, 1998. 125p. Kiadói kartonált papírkrötésben
19044.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Strba Sándor (összeállította): Nové Zámky album - Érsekújvári album - The Album of Nové Zámky 154p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.
19045.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Kazinczy Ferencz utazásai. Uj lenyomás. Pest, 1873. Ráth Mór. 261+(3) p. Korabeli, papírkötésben
19046.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Bukovszky László (szerk.): Mátyusföld II. - Egy régió története a XI. századtól 1945-ig. Komárom - Dunaszerdahely, 2005. Lilium Aurum. Kiadói kartonált papírkötés
19047.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft