Július Cmorej - Gaál Imre: Tornal'a na starých pohl'adniciach - Tornalja régi képes levelezőlapokon (magyar-szlovák). Poprad, 2006,Region poprad s. r. o. Kiadói kartonált papírkötés
Takács Istvánné: Felsőleperd. Az Eszterházy-uradalom egyik pusztája. A szerző, Takács Istvánné, a Dombóvári Vásorsszépítő és Városvédő Közhasznú Egyesület kegyeleti munkacsoportjának vezetője által DEDIKÁLT példány. Dombóvár, 2013, Dalmand Község Önkormányzata, 384 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Szontagh Miklós: A Magas Tátra és hegyvidéke különös tekintettel a tátravidéki fürdőkre és nyaralóhelyekre. Hiányos! , 2 látóképpel s 104 a szöveg közzé nyomott képpel. Ujtátrafüred, (1895.) Ujtátrafüred Gyógyfürdő saját kiad. (Prochaska Károly ny.) XV. 520 l. Első 16 oldal és a két térkép hiányzik. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, könyvtest elvált.
Piotr Mazik: Tatrzanska atlantyda/Tatra atlantis (lengyel-angol) Zakopane, 2014, Tatrzański Park Narodowy. Kiadói papírkötés, Anna Wende-Surmiak, a Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem igazgatója által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.