Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 387

Koszta Nagy István (szerk.): Hargita. 250 térképpel és 135 fényképpel. Csíkszereda, 1997. Ajándékozási sorokkal Tabajdi Csaba államtitkárnak. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19108.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Székelyné Kőrösi Ilona: Kecskemét anno... Képek a régi Kecskemétről (magyar-angol-német) Kecskemét, 1998., Bács-Kiskun M. Önkormányzat Katona József Múzeuma. Kiadói kartonált papírkötésben, dedikált
19109.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

19110.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Adam Bujak: The Royal Cracow. Introduction by prof. Jan. K. Ostrowski. Krakow, én., "Bialy Kruk". Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19111.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Endrédy Zoltán Sándor: Boldogasszony Sopron felett. 67 kép. Diebold Károly felvételei. A szerző, Endrédy Zoltán Sándor (1912-1996) által DEDIKÁLT példány. Sopron, 1948., Városplébánia Kultúrbizottsága, 71+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. A borító Sterbenz Károly munkája. Kiadói kartonált papírkötés, kopott gerinccel.
19112.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Telki ezer éve. Felelős szerk.: Vérti Zsuzsa. Honszeretet Könyvtára 1. Szerk.: Callmeyer Ferenc. A sorozatszerkesztő,  Callmeyer Ferenc (1928-2020) okleveles magyar építészmérnök által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. [Bp., 2004,Kalangya Kkt.],(Debrecen, Alföldi-ny.),218+4 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19113.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szokoly Károly: Szászvári krónika az ezredfordulóig. Szászvár, é.n. 439p. Kiadói papírborítóval.
19114.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Klamár Zoltán: Örökségünk kanizsai képeskönyv. Szabadka, 1996. 224p. Kiadói papírborítóval.
19115.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Mészárosné Veres Ildikó Rappné Kulcsár Lívia Utassy Istvánné: Tegnapok - 1959-1999 (Ajka krónikája a korabeli sajtó tükrében) Ajka, 1999. Városi Könyvtár. 158p. Kiadói papírkötésben
19116.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szigeti János: Budapest (Buda, Óbuda és Pest) a XIX. század első harmadában. Budapest, 1933. Csáthy Ferenc (Magyar Távirati Iroda Rt. ny.) 68 + [4] p. + 1 t. Egyetlen kiadás. Szigeti János pest-budai kötete a szerző ismeretterjesztő előadásaiból épül fel. Az öt előadásból álló munka kaleidoszkópszerű képet fest a polgáriasodás küszöbén álló városhármas társadalmáról és életmódjáról, kultúrájáról és gazdaságáról. A címlapon régi katalógusszám és gyűjteményi bélyegzés, utóbbi a belív több oldalán megismétlődik. A számozatlan oldalakon kiadói hirdetések. Példányunk fűzése a fedőborítóknál megerősítve. Poss.: Székesfővárosi polgári fiúiskola könyvtára (Budapest III., Kiskorona utca 10.) Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, az első borítófedélen gyűjteményi bélyegzéssel. Jó példány.
19117.

Szigeti János: Budapest (Buda, Óbuda és Pest) a XIX. század első harmadában.
Budapest, 1933. Csáthy Ferenc (Magyar Távirati Iroda Rt. ny.) 68 + [4] p. + 1 t. Egyetlen kiadás.
Szigeti János pest-budai kötete a szerző ismeretterjesztő előadásaiból épül fel. Az öt előadásból álló munka kaleidoszkópszerű képet fest a polgáriasodás küszöbén álló városhármas társadalmáról és életmódjáról, kultúrájáról és gazdaságáról.
A címlapon régi katalógusszám és gyűjteményi bélyegzés, utóbbi a belív több oldalán megismétlődik. A számozatlan oldalakon kiadói hirdetések. Példányunk fűzése a fedőborítóknál megerősítve.
Poss.: Székesfővárosi polgári fiúiskola könyvtára (Budapest III., Kiskorona utca 10.)
Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, az első borítófedélen gyűjteményi bélyegzéssel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Grósz András Filipszky István: Budaörs lexikon (Budaörs története a kezdetektől napjainkig) Kiadói, kartonált papírkötésben 199p.
19118.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Bencze Tamás - Nagy Attila: Boldog emlékű Debrecen. Uropath Bt. 110 old. 2006.
19119.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft