Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 387

Varsányi Péter István: Fejezetek a Soproni Evangélikus és Állami Tanítóképző Történetből. - (1921-1957)   Sopron, 2008. 218p. Kiadói papírborítóval.
19204.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Up de Graff, Fritz W.: Az Amazonasz őserdeiben. Angolból átdolgozta (ford.): Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1933], Lampel R., 1 (címkép) t.+ 164+(4) p.+ 28 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, a borító és a lapok sarkán folttal.
19205.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Jeszenszky Sándor: Szép Budapest. Bp. 1928. Athenaeum. 223 l. A borító Balogh Rudolf munkája. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban, gerincen kis sérüléssel
19206.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Az Utas Könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Magyar Felvidék részletes ismertetője. Szerk.: Kaffka Károly. 1938. évi II. kiadás kiegészítő füzete. Bp., 1939., Országos Magyar Weekend Egyesület, XII+99+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Sérült, kiadói papírborítóval, címlap sérült.
19207.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Albertirsai Képeslapok. Albertirsa, 1996. Szerk.: Kisfaludi Péter, Major Judit, írta Szántó József. Lapok kijárnak. 93. old.
19208.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

N. Sibirtzev: Étude des Sols de la Russie. Congrés Géologique International. St. Pétersbourg, 1897, M. Stassuléwitsch, 73-125 p.+2 t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos borítóval.
19209.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Osteuropäisches Jahrbuch 1923. II. Jahrgang. Herausgegeben unter Mitwirkung einer Fachkommission von Dr. Franz Fodor. Bp., [1924], Oriens Internationale Verlags- und Buchhandels A.-G. (Hornyánszky-ny.), 8 sztl. lev.+ 684 p.+ 5 sztl. lev.+ 5 (kihajtható térképek) t. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy térkép szakadt, sérült.
19210.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Rexa Dezső: Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske. [Bp., 1940], Officina. Kiadói félvászon papírkötésben, gerincen enyhe sérüléssel
19211.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Lestyán Sándor: Pest-budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 (kihajtható) t.+ 245+(3) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés,
19212.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Ifj. Tildy Zoltán: Kisbalaton. Vertse Albert bevezetőjével. A szerző fotóival. Bp., 1953, Művelt Nép, 92+3 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval,
19213.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Gaál István: Szép magyar tájak. Budapest, 1944, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 415p Kiadói félvászon kötés,
19214.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Bihal Ella: A vásárhelyi szegény ember háza földjének díszítményei. Különlenyomat a Kiss Lajos emlékkönyvből. A szerző, Bihal Ella által DEDIKÁLT példány. Néprajzi Tanulmányok. Bp., 1983., nyn., 317-350 p.+ 8 t. Kiadói papírkötés.
19215.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft