Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 387

[Alkalmi nyomtatvány] A Mélyépterv Sportkör Természetjáró Szakosztálya Szabolcs-Bereg-Zemplén-i túrájának részletes útikalauza (1974). [Budapest], 1974. Írógéppel sokszorosított nyomtatvány: 32 t. + 1 térkép (kihajtható) + 1 melléklet (ülésrendi vázlat). Haránt alakú kötet. Alkalmi nyomtatványunk az állami vízi közmű építő vállalat, a Mélyépterv természetjáró szakosztálya egy tavaszi túrájának állít emléket. Az ötnapos túrára 1974. április 27-e és május 1-je között került sor, a negyven fő részvételével tervezett túrához két idegenvezető is járt, a félpanziós szállás és az utazás együttes költsége személyenként 350 Ft-ra rúgott. A túra részben városnézésből, részben sóstói strandolásból, valamint 20-22 km-es távú zempléni gyalogtúrákból állt. Ismertetőnk felhívja a figyelmet arra, hogy a napi kirándulások végén a busz nem várakozik a késlekedőkre, ha nem érkeznek időben, önerőből kell eljutniuk a szállásra. További praktikus tanácsok vonatkoznak a javasolt öltözetre, tűt és cérnát, valamint elemlámpát mindenképpen javasolnak, a természetjáró szakaszon pedig kimondottan ellenjavallják a szatyorral (!) való túrázást. Részletes túraismertetőkben a meglátogatott várak és kulturális látnivalók (Füzér, Boldogkő, Vizsoly, Gönc, Sátoraljaújhely, Sárospatak, Tokaj, Kisvárda, Csaroda, Nyírbátor) gyors áttekintése, történelmi és (hidro)geológiai ismertetőkkel. A részvételi jegyként is szolgáló illusztrált első fedőborítón a tulajdonosi és ülésszám-rovat kézzel kitöltve. Emlékezetes dokumentum a vállalati túrázás szokásrendjéről. Fűzve, átlátszó fóliával védett illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19312.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

19313.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19314.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19315.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Prohászka Ottokár:  A Pilis hegyén. Székfoglaló felolvasás a Kisfaludy-Társaság 1927. évi közülésén. Budapest, 1927. Franklin-Társulat nyomdája. [2] + 17 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Prohászka Ottokár (1858-1927) székesfehérvári püspök, egyetemi tanár, teológus, keresztényszocialista politikus, a két világháború közti politika vitatott, ám megkerülhetetlen személyisége. A Pilis nemzeti, erkölcsi és művelődési jelentőségéről írt esszéjét a Kisfaludy-Társaságba való belépése alkalmából írta. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése meglazult. (Különlenyomat a Budapesti Szemle 1927. évi áprilisi füzetéből.) Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban, nagyon ritka könyv.
19316.

Prohászka Ottokár: A Pilis hegyén. Székfoglaló felolvasás a Kisfaludy-Társaság 1927. évi közülésén.
Budapest, 1927. Franklin-Társulat nyomdája. [2] + 17 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Prohászka Ottokár (1858-1927) székesfehérvári püspök, egyetemi tanár, teológus, keresztényszocialista politikus, a két világháború közti politika vitatott, ám megkerülhetetlen személyisége. A Pilis nemzeti, erkölcsi és művelődési jelentőségéről írt esszéjét a Kisfaludy-Társaságba való belépése alkalmából írta.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése meglazult.
(Különlenyomat a Budapesti Szemle 1927. évi áprilisi füzetéből.)
Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban, nagyon ritka könyv.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Misztótfalu [ma Miszmogyorós város része, Románia] mezőváros jegyzőkönyve 1596-1803. Sajtó alá rendezte Király László. Bp., Európa, 1985. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.
19317.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19318.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Nagy Béla: Fölfedezők, világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp.,[1926.], Hajnal, 239+1 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19319.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19320.

A nyírbátori minorita-templom.
(Budapest, 1925). (Nyírbátori római katholikus egyházközség - Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt.) [2] p. + 7 t. Egyetlen kiadás.
Képes albumunk az 1332-ben alapított, 1480 körül Báthori István erdélyi vajda segítségével újraépített minorita templom történetét foglalja össze, illetve képanyagából válogat.
Fűzve, sérült kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

19321.

Balogh György: Eger története. Képekkel illusztrálva.
Eger, 1954. Eger Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága (Hevesmegyei Nyomda Vállalat). 64 p. Egyetlen kiadás.
A pedagógusok, népművelők figyelmébe ajánlott, szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált helytörténeti kötet a város középkori és újkori történetére koncentrál, kitekintéssel az 1945 utáni időkre.
Két levélen apró sérülés, egy levélen kisebb hiány.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Az Utas Könyve. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Somogy vármegye. (325-346-ig.) Szerk.: Praznovszky Iván, Tersztyánszky Jenő et al. Bp., 1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, 1 sztl. lev.+ 325-346 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, sarkán tintafolttal.
19322.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Dr. Tóth K. János: Római virágszedés. Bécs, 1988, Művészettörténeti Társaság. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19323.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft