Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

Borsi István: Pető Ferenc élete (1912-2008). "...aki háromszor ítéltek halálra" DEDIKÁLT! Szeged, 2013, Bába Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19649.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Gert Buchheit: Kämpfer für das Reich. Von Stein bis Hitler. Mit 20 Tiefdrucktafeln, 257 Abbildungen und 10 Kartenskizzen. Stuttgart,(1933.),Verlag Chr. Belser A. G.,6+522 p.+19 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, egy tábla (Hitler kép) hiányzik, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19650.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Zsilinszky Mihály: Magyar hölgyek. Történelmi élet- és jellemrajzok. Pesten, 1871. Heckenast Gusztáv. 223 l. Korabeli félvászon kötésben
19651.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem és a szövetkezett rendek 1705. szeptember 20-ikán a szécsényi gyűlésen kiállított szövetséglevele. Hasonmás kiadás. Bevezetéssel ellátta: Dr. Borovszky Samu. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor, 8 p.+ 12 sztl. lev. (hasonmások)+ 4 sztl. lev. Kiadói kartonált papírkötés, pergamen hatású, kissé sérült papírborítóval, átlátszó műanyag fóliában.
19652.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Kosáry Domokos: Bevezetés Magyarország történetének forrásaiba és irodalmába I/1-2. köt. I./1.: Általános rész: Könyvtárak és bibliográfiák. I./2.: Országos jellegű levéltárak és forrásközlések. Bp., 2000-2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések.
19653.

Kosáry Domokos: Bevezetés Magyarország történetének forrásaiba és irodalmába I/1-2. köt. I./1.: Általános rész: Könyvtárak és bibliográfiák. I./2.: Országos jellegű levéltárak és forrásközlések.
Bp., 2000-2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Szita László - Gerhard Seewann: A legnagyobb győzelem. Dokumentumok az 1697. évi török elleni hadjárat és a zentai csata történetéhez. Pécs - Szigetvár, 2007, Magyar Történelmi Társulat Déldunántúli Csoportja. Kiadói kartonált papírkötés.
19654.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

A millenniumi Magyarország. Album korabeli fotográfiákkal. Szerk.: Tóth Emese. Bp., 1996, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal. Magyar, német, francia és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban,
19655.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Püski Sándor: Könyves sors - magyar sors. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Püski. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19656.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Napoleon, I. [francia császár]: Napoleons Leben. Von Ihm Selbst. Übersetzt und herausgegeben von Heinrich Conrad. Band I-XIII. [Teljes mű, tizenhárom kötetben.] Stuttgart, (1911-1913). Verlag Robert Lutz (Druck von A. Bonz' Erben). XVIII + [2] + 325 + [3] p. + 5 térkép; XV + [1] + 386 + [2] p. + 2 térkép (kihajtható); [2] + XI + [3] + 321 + [1] p. + 3 térkép (kihajtható); XIII + [3] + 355 + [1] p. + 3 térkép (kihajtható); XII + [4] + 262 + [2] p. + 4 térkép (kihajtható); XV + [1] + 344 + [4] p. + 4 térkép (kihajtható); XVIII + [2] + 311 + [5] p. + 1 térkép (kihajtható); XIII + [3] + 378 + [2] p. + 8 térkép (ebből 6 kihajtható); XIII + [3] + 301 + [3] p. + 4 térkép (kihajtható); XIV + [2] + 379 + [5] p. + 4 térkép (kihajtható); XXXII + 314 + [2] p. + 1 térkép (Szent Ilona szigetének kihajtható térképe); XLIV + [2] + 329 p. + [1] p.; XLV + [3] + 367 p. + [1] p. Az emlékirat beosztása: Meine ersten Siege I-VI. -- Ich, der Kaiser VII-IX. -- Meine letzte Niederlage X. -- Auf Sankt Helena XI-XIII. Bonaparte Napoleon (1769-1821) tábornok, hadvezér, első konzul, francia császár emlékiratai, a szerkesztő lábjegyzeteivel. Az emlékirat korántsem korlátozódik hadműveleti, politikai hadműveleti visszaemlékezésekre, a tájékozott szerző az éppen aktuális terep kapcsán sokszor alkotmányos, jogi, diplomáciatörténeti, olykor népéleti megjegyzéseket is tesz (az első kötetek észak-itáliai és egyiptomi hadjáratai során Napóleon rendre összefoglalja a térség előzetes politikai hagyományait), de a szerző tábornokaihoz, később politikusi szövetségeihez és ellenfeleihez fűződő viszonyairól is megemlékezik, miként közbeszőtt katonapolitikai, geopolitikai, diplomáciai áttekintései is figyelemre méltóak, a császári második kötetben pedig családi terveibe is beavat. A kontinens jogi rendszerének átalakítása jegyében olykor még egyházpolitikai eszmefuttatásokba is betekinthetünk. Az elbeszélést időre időre politikustársaihoz, illetve katonáihoz címzett levelei színesítik. A sorsdöntő orosz hadjáratról való beszámoló a császári kötetek második könyvében (VIII. kötet). A német nyelvterületen első, teljes Napóleon-életműkiadásnak tekintett könyvsorozat kötetei iránt jelentős érdeklődés jelentkezett, a kiadás évétől számítva egy-két éven belül a kötetek többsége három-négy utánnyomásban is megjelent. Könyvsorozatunk 1. kötete a harmadik lenyomatból, 4-5., 7-8. és 10. kötete a második lenyomatból származik. Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az 5-6. és 10-11. kötet gerincén és kötéstábláin halvány ázásfolttal. Körülvágatlan, jó példány.
19657.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Görög történelem szöveggyűjtemény. Szerk.: Németh György. Bp., 1999., Osiris. 2. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés,
19658.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Rettegi György: Emlékezetre méltó dolgok. 1718-1784. Bevezető tanulmánnyal és magyarázó jegyzetekkel közzéteszi Jakó Zsigmond. Bukarest, 1970, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
19659.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Refuge en Hongrie. 1941-1945. H.n., é.n. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19660.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft