Webb Sidney és Beatrice: A szegénység problémája. Ford.: Kósa Miklós. Braun Róbert bevezető tanulmányával. Mesterművek. Bp., [1918], Révai, 221+(3) p. Egyetlen magyar kiadás. Félvászon-kötésben.
Jacques Maritain et al.: Mi európaiak. Összeáll. és ford.: Just Béla. Bp., é.n. [193?], Vigilia, 156 p. Egészvászon-kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Eva L. Corredor: Lukács After Communism. Interviews with Contemporary Intellectuals. Durham-London, 1997, Duke University Press, X+(2)+209 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
David Maclagan: Creation Myths. Man's Introduction to the World. (London, 1989), Thames and Hudson, 96 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
Reza Nazari - Somayeh Nazari: Read and Write Persian Language in 7 Days. A Workbook and Step-by-Step Guide. Middletown (DE), 2017. Angol és perzsa nyelven. Kiadói papírkötés.
Halim Ludner - Richard Preusser: Almanlara Türkce Gramer. Grammatisches Lehr- und Übungsbuch der Türkischen Sprache für Deutsche. Istanbul-Beyoglu, 1930, Universum. Német nyelvű török nyelvkönyv. Kiadói félvászon-kötés, sérült borítóval, néhány sérült lappal.
Fulton, Reginald: Hypnose und Suggestion. 12 Lehrbriefe zum Selbststudium des Hypnotismus, der Suggestion und des persönlichen Magnetismus. Wien-Leipzig, 1929, Schneider & Co., 128 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Platonis Dialogi secundum Thraylli Tetralogias Dispositi. Vol. V. Ex Recognitione Caroli Friderici Hermanni. Lipsiaem 1852, Sumptibus et Typis B. G. Teubneri, XXVIII+442 p. Görög és latin nyelven. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
Plato: Republic. [Politeia = Állam.] Translated with an Introduction and Notes by Robin Waterfield.Oxford World's Classics. Bp.,2008,Oxford. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.