E. Blochet: Studies in the Pahlavi Grammar. Translated into English from original French by Pranabesh Sinha Roy. Kolkata,2005,The Asiatic Society. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, a papírborító a vászonborítóhoz ragad, kissé dohos.
Demosthenes' Werke Dritter Theil: Die dritte Philippische Rede und Rede über die Chersonesische Frage. Griechisch und Deutsch mit kritischen und erklärenden Anmerkungen. Leipzig, 1856, Wilhelm Engelmann, 150 p. Görög és német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foxing foltos lapokkal, néhány lapon aláhúzással.
Ausgewählte Reden des Demosthenes. Zweites Baendchen (XVIII.) Rede vom Kranze. (XX.) Rede Gegen Leptines. Leipzig, 1850, Weidmannsche Buchhanglung, 2+218 p. Görög és német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, foxing foltos lapokkal.
Platonis Euthydemus Protagoras. Ex recognitione Caroli Friderici Hermanni. Lipsiae, 1868, B. G. Teubneri,3+198 p. Görög nyelven. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Platon Sophistája. (Görögül és magyarul.) Ford., bev., jegyyzetekkel s philosophiai műszótárral ellátta: Simon József Sándor. Bp., 1908, Franklin, 224 p. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal.
Kozári Gyula: Pascal. Tanulmányok. Az "Emberi okmányok" második kötete. Bp., 1914., Szent-István-Társulat, (Nagyvárad, Szent László-ny.), 1 t. +304+3 p. Átkötött félvászon-kötés.
Szalai Erzsébet: Oroszlánok és globalizáció. Kísérlet az 1998 tavaszán hatalomra került kormány szociológiai és szociálpszichológiai megközelítésére. Bp., 1999, MTA Politikai Tudományok Intézete - Új Mandátum, 158 p. Kiadói papírkötés.
E.N. Medinszkij: Makarenko élete és pedagógiája. G. Sz. Makarenko előszavával. Bp., 1950, Hungária Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, néhány lap tetjén ázásnyommal.