C[arl] G[ustav] Jung: Analytische Psychologie und Erziehung. 3 Vorlesungen Gehalten in London im Mai 1924 von: - - -. Zürich - Leipzig, 1936, Rascher Verlag, 94+6 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Oswald Bumke: Die Psychoanalyse und ihre Kinder. EIne Auseinandersetzung mit Freud, Adler, und Jung. Berlin, 1938, Julius Springer. Átkötött félvászon-kötés.
Eduard Zeller: Die Philosophie der Griechen. Register zu dem Ganzen Werke. Leipzig, 1882, Fue's Verlag (R. Reisland.) Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Viski, Károly: Volksbrauch der Ungarn. Mit 32 Tafeln. (Übersetzung aus dem Ungarischen von Albert Hetényi-Heidelberg.) Bp., 1932., Verlag Georg Vajna & Co., (Druck der Athenaeum AG.), 200 + [2] p. Egyetlen kiadás. Népszerűsítő tanulmánykötet a magyarországi népszokásokról, oldalszámozáson belül 32 egész oldalas fényképpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, javított kiadói illusztrált papír védőborítóban,
Smiles,[Samuel]: Jellem. Smiles után a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán.1-2. Bp.,én.,Légrády, XVI+414 p. 3. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.