Armand Mattelart - Seth Siegelaub (szerk.): Communication and Class Struggle. Vol. 1.: Capitalism, Imperialism. New York, 1979, International General, 445+(3) p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval. / In English language. Paperback, with slightly worn cover.
Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Budapest, 1939. (Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt.) 85 + [3] p. Györffy István (1884-1939) néprajztudós dolgozata a néprajz előtt álló nemzetpedagógiai feladatokat jelöli ki. A szerző a néphagyományok tudatos felelevenítését szorgalmazza, a mű előszava szerint ugyanis az Anschluss után a terjeszkedő Német Birodalom tőszomszédságába jutó magyarság megmaradásához feltétlenül szükséges, hogy megmaradást szolgáló népi hagyományait összeegyeztesse a modern élettel. A munka továbbá egy szabadtéri néprajzi múzeum ("Skanzen") felállítását is javasolja, mégpedig a Néprajzi Múzeum tőszomszédságában, a Népligetben. A könyv első kiadása 1938-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. (A magyar táj- és népismeret könyvtára. 1. kötet.) Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
Luby Margit, benedekfalvi: Bábalelte babona. Budapest, [1943]. Magyar Könyvkiadó (Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt.) 86 + [2] p. + 4 t. Luby Margit (1885-1976) néprajzkutató népi babona-anyagát Szatmár megyében, elsősorban a babonában leggazdagabb falu, Matolcs környékén gyűjtötte. Az olvasmányos stílusban megírt kötet méltatja a népi babonaság magyaros karakterét, illetve felhívja nagyrészt városi olvasói figyelmét a nem elhanyagolható tényre, hogy babonás szokásokkal az önmagukat modernnek gondoló városi rétegek is ugyanúgy élnek. A munka első kiadása magánkiadásban, 1936-ban jelent meg. Könyvtári duplum. Fűzve, illusztrált kiadói védőborítóban. Felvágatlan, jó példány.
Rüdiger Safranski: Schopenhauer és a filozófia tomboló évei. Ford.: Györffy Miklós. Bp., 1996, Európa, 653+(3) p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés.
Ha-Joon Chang (szerk.): Rethinking Development Economics. London, 2003, Anthem Press, VII+(3)+544 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
Simonyi Zsigmond: Német és magyar szólások. Magyaros fordításra vezérlő segédkönyv, kiegészítésül a német-magyar szótárakhoz. Szerk.: - -. Bp., 1896, Franklin,VII+1+456 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, régi bélyegzésekkel.
Ernest Seilliére: Der Demokratische Imperialismus. Rousseau - Proudhon - Karl Marx. Berlin, 1907, Verlag von H. Barsdorf. Német nyelven. Kiadói sérült papírkötésben, kijáró lapokkal.
Idegennyelvű statisztikai kolligátum: University Institute of Statistics, Uppsala, Sweden. Selected Publications Vol. 5.; Trabajos de estadistica Vol. I. Ano 1950.; Monografias de ciencia moderna 28. Series cronologicas estacionarias por Herman O. A. Wold.; Tore Dalenius: The Problem of Optimum Stratification.; Knut Medin: A Function for Smoothing Tables of the Duration of Sickness. Angol ill. spanyol nyelven. Egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel.
Naznin Mirsadeghi: How to write in Persian. (A Workbook for Learning the Persian Alphabet.) New York, 2015, Bahar Books. Angol és perzsa nyelven. Kiadói papírkötés.
Platonis Rei Publicae Libri Decem. Ex recognitione Caroli Friderici Hermanni. Lipsiae, 1898, B. G. Teubneri,3+318 p. Görög nyelven. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, régi bélyegzésekkel.
Paul A. Samuelson - William A. Barnett (szerk.): Inside the Economist's Mind. Conversations with Eminent Economists. Malden-Oxford-Carlton, 2007, Blackwell, XXXVI+419 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.