Szepesi Imre: Elemi hellen nyelvtan gyakorlatilag előadva - - kegyesrendi tanár által . Kühner és egyéb szerzők után. Szótan. [Első és második folyamat, I. és II. függelék.] Buda, 1872., M. Kir. Egyetemi Nyomda, VIII+399 p. Hatodik rövidített kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a címlaponl leragasztott bejegyzésekkel.
Smiles, Samuel: Önsegély élet- és jellemrajzokban. Írta Smiles Sámuel. Az angol eredeti után a hazai viszonyokhoz alkalmazva, magyar nyelven előadja Könyves Tóth Kálmán. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1873. Légrády Testvérek. VIII + VII + [1] + 208 p.; [4] + 248 p. Első magyar kiadás. Az Angliában tanult Könyves Tóth Kálmán (1837-1924) református lelkész és ismeretterjesztő író a XIX. század közepének nagy könyvsikerét, Samuel Smiles (1812-1904) újságíró, politikai aktivista fő művét, önsegítő könyvét, "Self-Help" címen 1859-ben megjelent munkáját fordította le. A cél- és haszonelvű liberalizmus emberképével megalkotott munka a rossz anyagi helyzet mögött jellemhibát lát; bűnös, rossz és megváltoztatandó szokásokat gyanít. A szerző különféle életpályákon sikerre emelkedett emberek életpéldáit sorakoztatja, felszólít az önnevelésre, a kitartásra, és általánosságban is a szabadversenyes angolszász liberalizmus pedagógiai elveit fejtegeti. Az angol, francia (nyugat-európai) követendő mintákat felsoroló mű magyar fordításának egyedi ízét a helyenként beillesztett magyar példaanyag biztosítja, az önművelés hőse, Táncsics Mihály, illetve a magyar dalkirály, Petőfi Sándor életpéldáját felmutatva. A célelvű karrierutakat népies nyelven népszerűsítő mű a következő évtizedekben számos új kiadást ért meg. Az első előzéken régi Ex libris nyomai, a hátsó előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben (Schön könyvkötészet, Zombor), márványmintás festésű lapszélekkel.
Laufenauer Károly: Előadások az idegélet világából. Bp., 1899, K. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-ny.), VIII+235+5 p. Hipnózisról, boszorkányüldözésről és ördögűzésről is, számos illusztrációval. Kiadói vaknyomásos, aranyozott gerincű, Frank és Werner-kötés, kissé kopott borítóval.
Jane Wightwick - Mahmoud Gaafar: Mastering Arabic 1. The complete course for beginners. 2007, Palgrave Macmillan. Angol és arab nyelven. Kiadói papírkötés.
Willard Van Orman Quine: A logika módszerei. Ford.: Urbán János. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó, 339+(1) p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1200 példányban.
Bernfried Schlerath: Sanskrit voabulary. Arranged accordin to word families with meanings in English, German and Spanish. Leiden, 1980, E. J. Brill. Kiadói nyl-kötés.
Platon Kritonja. Szemelvények az Apologiából és a Phaidonból. Szerk.: Dr. Papp János. Bp., 1942., Szent István-Társulat, 108 p. Átkötött egészvászon-kötés.