https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 426

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Puzsér Róbert: Forrás. Magyar Dávid képeivel. Bp., 2008, Scolar. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
1
21180.

Puzsér Róbert: Forrás. Magyar Dávid képeivel. Bp., 2008, Scolar. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Krúdy Gyula:  Az élet álom. Krúdy Gyula válogatott novellái. Budapest, 1931. Az író sajátja (Hungária Nyomda). 254 p. Első kiadás. Impresszum: ,,Ez a könyv első kiadásban 1000 példányban készült, amelyek közül az első százat megszámoztuk". Példányunk számozatlan. Krúdy Gyula kötete novellái főként folyóiratokban jelentek meg, a válogatást az étkezés közti visszaemlékezés témája teszi egységessé. A tartalomból: A hírlapíró és a halál - A pincér álma - A fogadósné, vagy az elvarázsolt vendégek - Böske, vagy a szerkesztőség pesztonkája - Egy pohár borovicska és következményei - A kidobott vendég. Példányunk fűzése meglazult. Gedényi 3983. Tezla 2225. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
1
21181.

Krúdy Gyula: Az élet álom. Krúdy Gyula válogatott novellái. Budapest, 1931. Az író sajátja (Hungária Nyomda). 254 p. Első kiadás. Impresszum: ,,Ez a könyv első kiadásban 1000 példányban készült, amelyek közül az első százat megszámoztuk". Példányunk számozatlan. Krúdy Gyula kötete novellái főként folyóiratokban jelentek meg, a válogatást az étkezés közti visszaemlékezés témája teszi egységessé. A tartalomból: A hírlapíró és a halál - A pincér álma - A fogadósné, vagy az elvarázsolt vendégek - Böske, vagy a szerkesztőség pesztonkája - Egy pohár borovicska és következményei - A kidobott vendég. Példányunk fűzése meglazult. Gedényi 3983. Tezla 2225. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,88
EUR
,
5,63
USD
Ajánlatok száma:
9
 
Erdélyi József:  A harmadik fiú. Önéletrajz. (Budapest, 1942). Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. (,,Jövő" Nyomdaszövetkezet). 242 p. Első kiadás. Erdélyi József (1896-1978) költő önéletrajza. A szegényparaszti származású őstehetség az 1920-as évek elején került az irodalmi életbe. Szociografikus ihletettségű önéletrajzában partiumi gyermekkorát, iskoláztatásának éveit, valamint első világháború alatti katonaéletét vázolja, melyből sok egyéb mellett jó rálátás nyílik a partiumi magyar-román együttélés buktatóira, valamint a korabeli oktatásügy közállapotaira. Példányunk fűzése az első előzéknél enyhén meglazult, az első repülő előzék hiányzik. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadó védőborítóban. Jó példány.
1
21182.

Erdélyi József: A harmadik fiú. Önéletrajz. (Budapest, 1942). Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. (,,Jövő" Nyomdaszövetkezet). 242 p. Első kiadás. Erdélyi József (1896-1978) költő önéletrajza. A szegényparaszti származású őstehetség az 1920-as évek elején került az irodalmi életbe. Szociografikus ihletettségű önéletrajzában partiumi gyermekkorát, iskoláztatásának éveit, valamint első világháború alatti katonaéletét vázolja, melyből sok egyéb mellett jó rálátás nyílik a partiumi magyar-román együttélés buktatóira, valamint a korabeli oktatásügy közállapotaira. Példányunk fűzése az első előzéknél enyhén meglazult, az első repülő előzék hiányzik. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadó védőborítóban. Jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,88
EUR
,
5,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Révai Lipót: Könyvviteltan dióhéjban és rövid váltóisme. Kereskedők, iparosok, kereskedelmi- és ismétlőiskolák számára, különösen pedig kereskedősegédek és kisebb üzletek használatára. Bp., 1884., Magyar Kereskedők Lapja,(Morvay és Mérei-ny.), 51 p.  Hozzákötve:  Wiesner Jakab: A kiadóról és a könyvről. Bp., 1903., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete, 15+1 p.;  Hozzákötve:  Wiesner Jakab: A könyvkereskedő hivatásáról. Bp., 1903., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete, 15+1 p.;  Hozzákötve:  Rózsa Miklós: A könyvárus hivatása és a könyvkereskedelem befolyása a műveltség fejlődésére, különös tekintettel Magyarországra. Bíráló jelentés a Budapesti Könyvkereskedő-Segédek "Csak Szorosan" Egyletének 1890. évi pályázatáról. Szerk.: Morgernstern Leó. Bp., 1891., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete,42 p.; Hozzákötve:  Ranschburg Győző: Mikép fokozható a könyvárusi sarjadék szellemi tehetsége és mikép javítható ezzel kapcsolatban a könyvkereskedői segédek anyagi helyzete? Bp., 1895, Pallas, 8 p.;  Hozzákötve:  Róna Béla: Az ujabb magyar irodalom. Pécs, 1897, nyn.,44 p. Hozzákötve:  Karl Fr. Pfau: Der Buchhändler. Eine Enzyklopädie des buchhändlerischen Wissens. Leipzig,én.,Karl Fr. Pfau, 64 p. Német nyelven. Hiányos.; Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
1
21183.

Révai Lipót: Könyvviteltan dióhéjban és rövid váltóisme. Kereskedők, iparosok, kereskedelmi- és ismétlőiskolák számára, különösen pedig kereskedősegédek és kisebb üzletek használatára. Bp., 1884., Magyar Kereskedők Lapja,(Morvay és Mérei-ny.), 51 p. Hozzákötve: Wiesner Jakab: A kiadóról és a könyvről. Bp., 1903., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete, 15+1 p.; Hozzákötve: Wiesner Jakab: A könyvkereskedő hivatásáról. Bp., 1903., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete, 15+1 p.; Hozzákötve: Rózsa Miklós: A könyvárus hivatása és a könyvkereskedelem befolyása a műveltség fejlődésére, különös tekintettel Magyarországra. Bíráló jelentés a Budapesti Könyvkereskedő-Segédek "Csak Szorosan" Egyletének 1890. évi pályázatáról. Szerk.: Morgernstern Leó. Bp., 1891., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete,42 p.; Hozzákötve: Ranschburg Győző: Mikép fokozható a könyvárusi sarjadék szellemi tehetsége és mikép javítható ezzel kapcsolatban a könyvkereskedői segédek anyagi helyzete? Bp., 1895, Pallas, 8 p.; Hozzákötve: Róna Béla: Az ujabb magyar irodalom. Pécs, 1897, nyn.,44 p. Hozzákötve: Karl Fr. Pfau: Der Buchhändler. Eine Enzyklopädie des buchhändlerischen Wissens. Leipzig,én.,Karl Fr. Pfau, 64 p. Német nyelven. Hiányos.; Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Berkesi András:  Játék a tisztességgel. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 463 + [1] p. Dedikált: ,,Sok szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Szerelmi szálakkal kevert, a szocialista erkölcs dilemmáin tűnődő politikai lektűrje nem kevesli a szót az 1956-os események démonizálására, illetve a helyes politikai magatartást képviselők felmagasztalására. A regény először 1964-ben jelent meg, számos új kiadást ért meg, példányunk a második kiadásból való. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben.
1
21184.

Berkesi András: Játék a tisztességgel. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 463 + [1] p. Dedikált: ,,Sok szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Szerelmi szálakkal kevert, a szocialista erkölcs dilemmáin tűnődő politikai lektűrje nem kevesli a szót az 1956-os események démonizálására, illetve a helyes politikai magatartást képviselők felmagasztalására. A regény először 1964-ben jelent meg, számos új kiadást ért meg, példányunk a második kiadásból való. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,88
EUR
,
5,63
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Berkesi András:  Küszöbök. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 526 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22." Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Melodramatikus elemekkel fűszerezett, leleplező szándékú regényét a német nemzetiszocialista rendszer éveibe helyezi; a regény magyar főhősei ugyancsak jól tájékozottak, és szabad idejüket éleslátásról tanúbizonyságot tevő politikai helyzetanalízissel múlatják, illetve Radovics Milán magyar kommunista hős sorsán tépelődnek, aki a regény végén életét adja a szabadságért. Az egyértelmű morális pozíciókat kiosztó politikai kalandregény számos kiadást megért. Az első előzéken ajándékozási bejegyzés, néhány levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő foltosság. Kiadói egészvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
21185.

Berkesi András: Küszöbök. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 526 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22." Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Melodramatikus elemekkel fűszerezett, leleplező szándékú regényét a német nemzetiszocialista rendszer éveibe helyezi; a regény magyar főhősei ugyancsak jól tájékozottak, és szabad idejüket éleslátásról tanúbizonyságot tevő politikai helyzetanalízissel múlatják, illetve Radovics Milán magyar kommunista hős sorsán tépelődnek, aki a regény végén életét adja a szabadságért. Az egyértelmű morális pozíciókat kiosztó politikai kalandregény számos kiadást megért. Az első előzéken ajándékozási bejegyzés, néhány levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő foltosság. Kiadói egészvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,88
EUR
,
5,63
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Wass Albert Adjátok vissza a hegyeimet. Bad Wörishofen, 1949. Lippoczy Miklós. Második kiadás! 128p. Kiadói sérült papírkötésben, néhány lapon sérülésekkel
1
21186.

Wass Albert Adjátok vissza a hegyeimet. Bad Wörishofen, 1949. Lippoczy Miklós. Második kiadás! 128p. Kiadói sérült papírkötésben, néhány lapon sérülésekkel

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Gyuricza Péter Média-csata-tér - Fejezetek a magyar média és a hatalom utóbbi 25 évének történetéből Pont jó nekem Kft., 2012 367p. Kiadói papírkötésben
1
21187.

Gyuricza Péter Média-csata-tér - Fejezetek a magyar média és a hatalom utóbbi 25 évének történetéből Pont jó nekem Kft., 2012 367p. Kiadói papírkötésben

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Magyarország sikeres személyiségei I. 2017. Britishpedia. Kiadó aranyozott, műbőr kötésben. Bontatlan fóliában.
1
21188.

Magyarország sikeres személyiségei I. 2017. Britishpedia. Kiadó aranyozott, műbőr kötésben. Bontatlan fóliában.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Léka Géza: Árva ragyogás. Rendhagyó családi történet. A szerző, Léka Géza (1957-) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas (2002) írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 2016, Nemzeti Kultúráért és Irodalomért Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
1
21189.

Léka Géza: Árva ragyogás. Rendhagyó családi történet. A szerző, Léka Géza (1957-) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas (2002) írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 2016, Nemzeti Kultúráért és Irodalomért Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,88
EUR
,
5,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Vegyes dedikált könyvtétel, 6 db: Seberényi S. Ferenc: A halál lába nyoma, V. Kulcsár Ildikó: Kölykök, dilik, szerelem, Marafkó László: Irodalmi séták, Ágoston Vilmos: Húzd a himnuszt, ne káromkodj, Czímer József: Közjáték, Viola József: Bachanália.
1
21190.

Vegyes dedikált könyvtétel, 6 db: Seberényi S. Ferenc: A halál lába nyoma, V. Kulcsár Ildikó: Kölykök, dilik, szerelem, Marafkó László: Irodalmi séták, Ágoston Vilmos: Húzd a himnuszt, ne káromkodj, Czímer József: Közjáték, Viola József: Bachanália.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,59
EUR
,
8,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Fekete István: Ballagó idő. Életrajzi regény. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban.
1
21191.

Fekete István: Ballagó idő. Életrajzi regény. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,34
EUR
,
5,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz