https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 426

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Ehrenstein, Albert:  Lukian. [Lukiánosz-fordítások.] (Dedikált.) (Die wahre Geschichte - Der magische Esel - Hetärengespräche). Berlin, [1925]. Ernst Rowohlt Verlag (Gedruckt bei Poeschel & Trepte in Leipzig). 268 + [4] p. Egyetlen kiadás. Albert Ehrenstein (1886-1950) bécsi születésű német expresszionista költő dedikált fordításkötete, amelyben Lukiánosz ókori szatíraíró néhány művét adja közre német fordításban. Korábbi, 1911-es verseskötetét Oskar Kokoschka illusztrálta, az első világháború idején hadi szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítását követően aktivista körökben mozgott, és részese volt a bécsi dadaista közösségnek is. A magyar felmenőkkel bíró Albert Ehrenstein magyar nyelvű dedikációja: ,,Thaiszné [?] Grünwald Vilmának. 1929. V. 17. Albert". Raabe 62, 37. Rowohlt I, 621. Wilpert-G. 30. Lexikon deutsch-jüdischer Autoren VI, 121.9. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán apró kopásokkal. Jó példány.
1
21204.

Ehrenstein, Albert: Lukian. [Lukiánosz-fordítások.] (Dedikált.) (Die wahre Geschichte - Der magische Esel - Hetärengespräche). Berlin, [1925]. Ernst Rowohlt Verlag (Gedruckt bei Poeschel & Trepte in Leipzig). 268 + [4] p. Egyetlen kiadás. Albert Ehrenstein (1886-1950) bécsi születésű német expresszionista költő dedikált fordításkötete, amelyben Lukiánosz ókori szatíraíró néhány művét adja közre német fordításban. Korábbi, 1911-es verseskötetét Oskar Kokoschka illusztrálta, az első világháború idején hadi szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítását követően aktivista körökben mozgott, és részese volt a bécsi dadaista közösségnek is. A magyar felmenőkkel bíró Albert Ehrenstein magyar nyelvű dedikációja: ,,Thaiszné [?] Grünwald Vilmának. 1929. V. 17. Albert". Raabe 62, 37. Rowohlt I, 621. Wilpert-G. 30. Lexikon deutsch-jüdischer Autoren VI, 121.9. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán apró kopásokkal. Jó példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Helling-Homann, E[mma]:  Der Heilmagnetismus und seine Beziehungen zu geistigen Heilungen. Eine Geisteswissenschaftliche Studie. [Lipcse] Leipzig, (1920). Theosophisches Verlagshaus (Druck von W. Hoppe, Borsdorf-Leipzig). 131 + [1] p. Első kiadás. A magnetizmusról (gyógyító delejezésről) írt ezoterikus útmutató első részében a jeles okkult elődök méltatása, utána a szerző saját módszerének bemutatása. Példányunk fűzése a borítóknál kissé laza. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
1
21205.

Helling-Homann, E[mma]: Der Heilmagnetismus und seine Beziehungen zu geistigen Heilungen. Eine Geisteswissenschaftliche Studie. [Lipcse] Leipzig, (1920). Theosophisches Verlagshaus (Druck von W. Hoppe, Borsdorf-Leipzig). 131 + [1] p. Első kiadás. A magnetizmusról (gyógyító delejezésről) írt ezoterikus útmutató első részében a jeles okkult elődök méltatása, utána a szerző saját módszerének bemutatása. Példányunk fűzése a borítóknál kissé laza. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Adelmann-Húttula, Willy:  Konzentration und Meditation als Mittel zur Entfaltung der hüheren Willens- und Erkenntniskräfte. Pfullingen in Württemberg, (1921). Johannes Baum Verlag (Druck von H. Laupp in Tübingen). 59 + [5] p. Első kiadás. A magasabb tudatállapot elérésére szolgáló koncentrációs és meditációs gyakorlatokról írt rövid ezoterikus útmutató, néhány oldalon aláhúzásokkal és szövegkiemelésekkel. Példányunk néhány oldalának fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
1
21206.

Adelmann-Húttula, Willy: Konzentration und Meditation als Mittel zur Entfaltung der hüheren Willens- und Erkenntniskräfte. Pfullingen in Württemberg, (1921). Johannes Baum Verlag (Druck von H. Laupp in Tübingen). 59 + [5] p. Első kiadás. A magasabb tudatállapot elérésére szolgáló koncentrációs és meditációs gyakorlatokról írt rövid ezoterikus útmutató, néhány oldalon aláhúzásokkal és szövegkiemelésekkel. Példányunk néhány oldalának fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Spengler, Theo:  Im Rhythmus des Weltgeschehens. Ein Impuls zur Tat! Pfullingen in Württemberg, [1924]. Johannes Baul Verlag (Gedruckt in der Neugeistdruckerei). 32 p. (Bücher der Weissen Fahne, 22.) Theo Spengler értekezése 32 oldalban fejti meg a lét, az emberiség, a vallások, a tudományok, a filozófia, az államformák, a politikai mozgalmak és a kelet-nyugati felosztás problémáit. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti okkult ábrával. A fedőborítók verzóján kisebb javítások, valamint a sorozat egyes füzeteinek ismertetése. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
1
21207.

Spengler, Theo: Im Rhythmus des Weltgeschehens. Ein Impuls zur Tat! Pfullingen in Württemberg, [1924]. Johannes Baul Verlag (Gedruckt in der Neugeistdruckerei). 32 p. (Bücher der Weissen Fahne, 22.) Theo Spengler értekezése 32 oldalban fejti meg a lét, az emberiség, a vallások, a tudományok, a filozófia, az államformák, a politikai mozgalmak és a kelet-nyugati felosztás problémáit. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti okkult ábrával. A fedőborítók verzóján kisebb javítások, valamint a sorozat egyes füzeteinek ismertetése. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Vargha Kálmán: Gelléri Andor Endre. A szerző által DEDIKÁLT példány. Nagy Magyar Írók. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.
1
21208.

Vargha Kálmán: Gelléri Andor Endre. A szerző által DEDIKÁLT példány. Nagy Magyar Írók. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Gervai András: "Emigráns vagyok a földön." DEDIKÁLT! Sorsváltozatok 33 beszélgetés. [Bp.], 1998, Argumentum. Kiadói papírkötésben.
1
21209.

Gervai András: "Emigráns vagyok a földön." DEDIKÁLT! Sorsváltozatok 33 beszélgetés. [Bp.], 1998, Argumentum. Kiadói papírkötésben.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,79
EUR
,
4,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
2 db pedagógiai témájú kiadvány: Dr. Hóman Bálint: Utasítás a közoktatásügyi igazgatásról szóló 1935: VI. törvénycikk végrehajtására. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Kiadói egészvászon-kötés. + Tanterv és útmutatások a nyolcosztályos népiskola számára. III. köt.: Általános útmutatások. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 182 p.+ 20 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült gerinccel.
1
21210.

2 db pedagógiai témájú kiadvány: Dr. Hóman Bálint: Utasítás a közoktatásügyi igazgatásról szóló 1935: VI. törvénycikk végrehajtására. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Kiadói egészvászon-kötés. + Tanterv és útmutatások a nyolcosztályos népiskola számára. III. köt.: Általános útmutatások. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 182 p.+ 20 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült gerinccel.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Párnadal. Kitagava Utamaro munkái. Bp., 1998., Terebess. Erotikus nyomatok reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
1
21211.

Párnadal. Kitagava Utamaro munkái. Bp., 1998., Terebess. Erotikus nyomatok reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.
1
21212.

Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,26
EUR
,
18,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Kiss József:  Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat ny.) 93 (helyesen 95) + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papíron 500 számozott példány is készült. [Ez a] 399. sz[ámú példány]." Keretdíszes oldalakkal. Néhány oldalon apró foltosság, az első kötéstáblán régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk utolsó ívének négy levele kétszer szerepel, négy levele hiányzik. Aranyozott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.
1
21213.

Kiss József: Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat ny.) 93 (helyesen 95) + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papíron 500 számozott példány is készült. [Ez a] 399. sz[ámú példány]." Keretdíszes oldalakkal. Néhány oldalon apró foltosság, az első kötéstáblán régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk utolsó ívének négy levele kétszer szerepel, négy levele hiányzik. Aranyozott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,79
EUR
,
4,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Berend Miklósné:  Hadiárvák. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1938). Nova Irodalmi Intézet (Sárik-nyomda, Cegléd). 288 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon az író saját kezű aláírása. Berend Miklósné született Kilényi Júlia (1881-1956) író, műfordító, a Nova Irodalmi Intézet szorgos lektűríróinak egyike. A két világháború közötti nemzedék társadalomrajzának igényével megfogalmazott regény olykor melodramatikus fordulatokat vesz. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott, gerincén enyhén sérült, enyhén kopott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Tóth László, Budapest), az oldalsó lapszéleken apró foltosság.
1
21214.

Berend Miklósné: Hadiárvák. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1938). Nova Irodalmi Intézet (Sárik-nyomda, Cegléd). 288 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon az író saját kezű aláírása. Berend Miklósné született Kilényi Júlia (1881-1956) író, műfordító, a Nova Irodalmi Intézet szorgos lektűríróinak egyike. A két világháború közötti nemzedék társadalomrajzának igényével megfogalmazott regény olykor melodramatikus fordulatokat vesz. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott, gerincén enyhén sérült, enyhén kopott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Tóth László, Budapest), az oldalsó lapszéleken apró foltosság.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,79
EUR
,
4,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Széles Klára: Szeged - Kolozsvár 1955-1992. Kortársi szemle az erdélyi irodalomról. A szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1993, Pesti Szalon. Kiadói papírkötés, foltos.
1
21215.

Széles Klára: Szeged - Kolozsvár 1955-1992. Kortársi szemle az erdélyi irodalomról. A szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1993, Pesti Szalon. Kiadói papírkötés, foltos.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,79
EUR
,
4,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz