Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 426

Ljudmila Ulickaja: Csak egy pestis. Ford.: Morcsányi Géza. Bp., 2020, Magvető, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21131.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Romániai Magyar Irodalmi Lexikon. Szépirodalom, közírás, tudományos irodalom, művelődés III. Kh-M. Bukarest, 1994, Kriterion. Kiadói műbőr kötés, kopott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
21132.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Méliusz Jószef: Napnyugati kávéház. Bukarest, 1985., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21133.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

3 db Arany Jánosról szóló könyv: D. Szemző Piroska: Arany János napjai. Képzelt napló, Arany írásainak felhasználásával. Bp., 1957, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, javított kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4150 példányban. + Debreczeni István: Arany János hétköznapjai. Bp., 1968, Gondolat. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 3700 példányban. + Balogh László: Az ihlet perce. A lírikus Arany János. Bp., 1987, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 5600 példányban.
21134.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Dienes András 2 Petőfi témájú könyve:   A fiatal Petőfi. (A költő származása és életútja 1838 nyaráig.) Bp., 1968., Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.   Az utolsó év. Petőfi és a szabadságharc. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1962, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21135.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Ország-Világ Almanach 1913. Szerk.: Váradi Antal, Falk Zsigmond. Bp., 1913, Országos Irodalmi Rt., (Pesti Könyvnyomda Rt.-ny.), 261+11 p. Kiadói aranyozott, festett szecessziós félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21136.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

2 db Tormay Cecile könyv: Tormay Cécile: Emberek a kövek között. Bp., 1919, Franklin. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, arnyozott címfelirattal díszített gerinc tetején apró sérüléssel, borító élén apró kopásnyomokkalelőzéklapon régi névbejegyzéssel, azt követő lapon és címlapon apró sérüléssel. + Tormay Cecile: A régi ház. Regény. Bp.,én.,Singer és Wolfner. 37.-42. ezer. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, laza és kissé sérült kötéssel, első néhány lap tetején egészen apró, halvány foltosság.
21137.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Kurt Vonnegut 2 műve: Börleszk.; Börtöntöltelék. Bp., 1996-2002, Maecenas. Kiadói kartonált papírkötés.
21138.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Szellemidézés. Nagy interjúkönyv 1859-től napjainkig. Penguin antológia. Szerk.: Christopher Silvester. Bp., 1994., Biográf. Kiadói kartonált papírkötés.
21140.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

21141.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Benamy Sándor: Rémtettek a sex és a téboly világából. 12 képpel. Bp., 1986, Epocha. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
21142.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Aragon, [Louis]: Sziget a Szajnán. (Aurélien). Ford. és a jegyzeteket készítette: Szekeres György. Bukarest, 1967, Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kisebb ázásnyomokkal, a címlapon olvashatatlan aláírással.
21143.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft