Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 433

Tamási Áron: Ábel Amerikában. Bp., 1935, Révai. A borító Pekáry István munkája. Kiadói egészvászon-kötés.
21001.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Arany János: Toldi. Költői elbeszélés. Lehr Albert magyarázataival. Bp., 1922., Franklin. Átkötött egészvászon-kötés. + Arany János: Toldi estéje. Magyar Könyvtár 87-88. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Átkötött egészvászon-kötés.
21002.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül. Bp., [1936], Atheneum, 239+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón minimális kopással.
21003.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Gábor Andor: Meghalni jobb. 1917. Az Érdekes Újság ingyenes húsvéti regénymelléklete. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21004.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Zalabai Zsigmond (szerk.): A Csallóköztől a Bodrogközig. 1977, Madách Könyv- és Lapkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21005.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Sobor Antal: Perelj, uram! 1985, Móra. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21006.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Láng Gusztáv: A jelen idő nyomában. Kritikák, vitacikkek. Bukarest, 1977, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
21007.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Bob Dylan: Mit fúj a szél. Blowin' in the wind. Vál., ford. ésaz utószót írta: Barna Imre. Boby Dylan saját rajzaival illusztrált. Bp.,1989,Árkádia. Magyar és angol nyelven. Boby Dylan saját rajzaival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21008.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

2 db különlenyomat - Szabó Zoltán: Petőfi és Arany népi realizmusának főbb stílusjegyeiről. 1964 + Wacha Imre: Petőfi jelképrendszeréről. 1973. Kiadói papírkötés.
21009.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Tormay Cécile: A régi ház. Bp., 1923, Singer és Wolfner. Kiss Albert (1874-1937) tulajdonosi bélyegzővel. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
21010.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Vihar Béla: A szíjak között. Válogatott versek. (DEDIKÁLT). Bp., 1998, Széphalom Könyvműhely. Kiadói papírkötés, egy-két lap kissé foltos, koszos. A szerző lánya, Vihar Judit (1944- ) irodalomtörténész, műfordító, haikuköltő által DEDIKÁLT példány.
21011.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Próza és vers. Gyakorlókönyv kezdő színésznövendékek részére. A M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium megbízásából szerk. és kiadja a M. Kir. Orsz. Színművészeti Akadémia igazgatósága és tanári testülete. Bp., 1930, Athenaeum-ny., 329+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, néhány kissé sérült lappal, helyenként ceruzás bejegyzésekkel, egy lap kijár.
21012.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft