Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Vörösmarty arczképével. Bp., 1879, Franklin-Társulat, 1 (acélmetszetű címkép, Vörösmarty Mihály portréja, Barabás Miklós rajza után Josef Axmann metszése) t.+ 1 sztl. lev.+ 311+(1) p. Második, javított kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, hiányos gerinccel, kopottas borítóval, néhány kissé sérült lappal, régi intézményi bélyegzővel, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal.
Koszó János: Fessler Ignácz Aurél élete és szépirodalmi működése. Német Philologiai Dolgozatok XIV. Bp., 1915, Pfeifer Ferdinánd (Neuwald Illés utódai-ny.), 2 sztl. lev.+ 72 p. Kiadói papírkötés, kissé fakó borítóval, javított gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Ritka!
Eötvös Károly: Magyar alakok. Eötvös Károly Munkái V. Bp., 1901, Révai, 2 sztl. lev.+ 316 p. Kiadói aranyozott, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban, a borítón minimális kopással.
Richard Voss: A szent gyülölet. Ford.: György Tamás. Ragyogó Regénytár. Bp., 1929, Légrády, 256 p. Első magyar kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, sérült kiadói papír védőborítóban.