Illés Endre: Homokóra. Komédia és erkölcsrajz. Három felvonás. Budapest, 1962. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth ny.) 107 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Belia Györgyéknek nagy szeretettel: Illés Endre 1962''. Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) irodalomtörténész, kritikus, műfordító, az Európa Kiadó szerkesztője, a Szépirodalmi Könyvkiadó klasszikus csoportjának vezetője. A magyar klasszikusok kiadása mellett a Babits-életműkiadásban is közreműködött.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Loránt Lilla által illusztrált, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
Bíró József 4 műve. A szerző, Bíró József (1951- ) költő, író, képzőművész által Ladányi József (1955-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példányok. A Tükörmáglya c. kötetben a szerző Ladányi Józsefhez írt autográf levelével. Szájzár. Három könyv. (1985-1995.) Bp., 1997, Új Mandátum - Hatodik Síp Alapítvány. Kiadói papírkötés..; Kado. Bp., 2007, Orpheusz. Kiadói papírkötés.; Vénusz légycsapója. Bp.,1989,Magvető. Kiadói papírkötés.; Tükörmáglya. 55 vers. Bp., 2006, Hungarovox. Kiadói papírkötés.;
Villemain, [Abel-François]: Pindar szelleme és a lantos költészet a népek erkölcsi és vallási emelkedettségéhez való vonatkozásaiban. Ford. Csiky Gergely. Bp. 1887, MTA. 3 lev., 484 l. Kiadói vászonkötésben, gerincen kis sérüléssel . Tulajdonosi névbejegyzéssel
Cholnoky Viktor: Tammúz. Elbeszélések. Bp., 1910., Franklin, 238 p. Első kiadás. Korabeli szecessziós egészvászon-kötés, a címlapon satírozás nyomokkal.
Szabó Dezső: Az elsodort falu II. kötet Bp., 1920, Táltos Kiadása, 279+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott, álbordás félbőr kötésben, kis kopással
Kellér Andor: Író a toronyban. (DEDIKÁLT). Bp., 1958, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerinccel. A szerző, Kellér Andor (1903-1963) író, újságíró által DEDIKÁLT példány.
Rákos Sándor: A tűz udvarában. Versek. (DEDIKÁLT). Bp., 1957, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Rákos Sándor (1921-1999) költő, műfordító, esszéíró által DEDIKÁLT példány.