Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 433

Ladányi Mihály. Bp., 1990, Téka. Hasonmás kötet. Megjelent 1000 számozott példányban. Számozott (457.) példány. Kiadói papírkötés, kiadói kissé foltos papírborítóval, máskülönben jó állapotban.
20869.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dorosmai János: Akinek nem inge, ne vegye magára. 111 mese. Sajtó alá rendezte és az utószót írta: Benedek Marcell. Sopron, 1942, Szerzői, 175+1 p. Benne prospektussal. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
20870.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20871.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Illés Béla: A vígszinházi csata. Bp., 1950. Révai. Hegedűs Géza írónak DEDIKÁLT példány. Pótolt apírborítóval
20872.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Petőfi költeményei. Bp., 1923, Budapest Székesfőváros. Kiadói dúsan ezüstözött egészvászon-kötés.
20873.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

20874.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Kosztolányi Dezső: Tinta. Gyoma, 1916, Kner Izidor, 213+(3) p. Első kiadás. A borító és a könyvdíszek Geiger Richárd munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, belül jó állapotban. Az elülső szennylapon, ill. az előzéklapon Bíró János, ill. Dessewffy (?) névbejegyzéssel/aláírással.
20875.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Csurka István: A tisztesség rendszerváltása a fővárosban. Otthonunkért, Budapestért. Csurka István programja. (Dedikált.) (Budapest, 2002). (Magyar Igazság és Élet Pártja) [ny. n.] 23 + [1] p. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2003. Könyvhét". Oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel illusztrált önkormányzati választási program. 2002-ben Csurka István pártja színeiben indult a főpolgármesteri posztért; a választáson negyedik helyen zárt, 24 341 szavazattal, pártja pedig a fővárosi közgyűlésben öt mandátumot szerzett. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20876.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Gellért Oszkár:  Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Gyoma, 1922. Kner Izidor (ny.) 160 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Jaschik Álmos hét könyvdíszével, vízjeles papíron. A címlevél verzóján kiadói könyvjegy: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője, Kner Izidor emlékére a magyar munkásság számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája, Gyoma. Kner Imre, Kner Endre, 1936''. Az első fedőborító verzóján apró javítás, a levelek alján apró, halvány foltosság. Lévay-Haiman 1.325. Fűzve, első borítóján Jaschik Álmos könyvdíszével illusztrált borítóban, részben felvágatlan, körülvágatlan példány.
20877.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Csepeli Szabó Béla: Életszomj. Csillagporos út egy vajúdó világban. Csepeli Szabó Béla versei és elbeszélései. I-II. kötet. (Dedikált.) Budapest, 1999. Művészetbarátok Egyesülete (Biró Family Nyomda). 456 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak barátsággal, szeretettel nyolcvanadik születésnapomon, Csepeli Szabó Béla. Bp. (Csepel)''. A kötetben elhelyezve a költő 80. születésnapjára rendezett ünnepségre szóló egyleveles meghívó nyomtatvány. Egységes, illusztrált kiadói papírkötésben.
20878.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

20879.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. - Krónikásének 1956-2006. (Dedikált.) Budapest, 2007. Széphalom Könyvműhely (Nagy és Társa Nyomda és Kiadó Kft.) 114 + [2] p. Negyedik, bővített kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2008. febr. 16." Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20880.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft