Dorosmai János: Akinek nem inge, ne vegye magára. 111 mese. Sajtó alá rendezte és az utószót írta: Benedek Marcell. Sopron, 1942, Szerzői, 175+1 p. Benne prospektussal. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Viebig, [Clara] Klára: Az alvó hadsereg. I. köt. Ford.: Sebestyén Károlyné. Bp., 1909, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 227 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötésben (a borítón ,,A kolozsvári egyetemi Diákasztal és Diákotthon könyvterjesztő vállalat" szerepel), a borítón minimális kopással, néhány kissé foltos lappal. Ritka!
Fodor József: Mérlegen. Új versek (1943-1945.) Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Darvas József (1912-1973) Kossuth-díjas író, politikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1945., Uj Idők. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Kosztolányi Dezső: Tinta. Gyoma, 1916, Kner Izidor, 213+(3) p. Első kiadás. A borító és a könyvdíszek Geiger Richárd munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, belül jó állapotban. Az elülső szennylapon, ill. az előzéklapon Bíró János, ill. Dessewffy (?) névbejegyzéssel/aláírással.
Csurka István: A tisztesség rendszerváltása a fővárosban. Otthonunkért, Budapestért. Csurka István programja. (Dedikált.) (Budapest, 2002). (Magyar Igazság és Élet Pártja) [ny. n.] 23 + [1] p. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2003. Könyvhét". Oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel illusztrált önkormányzati választási program. 2002-ben Csurka István pártja színeiben indult a főpolgármesteri posztért; a választáson negyedik helyen zárt, 24 341 szavazattal, pártja pedig a fővárosi közgyűlésben öt mandátumot szerzett. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Gellért Oszkár: Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Gyoma, 1922. Kner Izidor (ny.) 160 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Jaschik Álmos hét könyvdíszével, vízjeles papíron. A címlevél verzóján kiadói könyvjegy: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője, Kner Izidor emlékére a magyar munkásság számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája, Gyoma. Kner Imre, Kner Endre, 1936''. Az első fedőborító verzóján apró javítás, a levelek alján apró, halvány foltosság. Lévay-Haiman 1.325. Fűzve, első borítóján Jaschik Álmos könyvdíszével illusztrált borítóban, részben felvágatlan, körülvágatlan példány.
Csepeli Szabó Béla: Életszomj. Csillagporos út egy vajúdó világban. Csepeli Szabó Béla versei és elbeszélései. I-II. kötet. (Dedikált.) Budapest, 1999. Művészetbarátok Egyesülete (Biró Family Nyomda). 456 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak barátsággal, szeretettel nyolcvanadik születésnapomon, Csepeli Szabó Béla. Bp. (Csepel)''. A kötetben elhelyezve a költő 80. születésnapjára rendezett ünnepségre szóló egyleveles meghívó nyomtatvány. Egységes, illusztrált kiadói papírkötésben.
Ferenczy Árpád: A Nirvána felé. Regényes indiai történetek. [Novellák.] Budapest, [1917]. Légrády Testvérek (ny.) 264 p. Első kiadás. Ferenczy Árpád (1877-1930 körül) jogász, újságíró, könyvtáros az első világháborúban betöltött haditudósítói pályája után utazott Indiába, később buddhista szerzetessé lett. Novelláskötetének második kiadása 1918-ban jelent meg, illusztrációkkal bővítve. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés, a címlevél, az első és az utolsó ív a ragasztással erősítve. A hátsó előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli egészvászon kötésben.
Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. - Krónikásének 1956-2006. (Dedikált.) Budapest, 2007. Széphalom Könyvműhely (Nagy és Társa Nyomda és Kiadó Kft.) 114 + [2] p. Negyedik, bővített kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2008. febr. 16." Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.