Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 433

20797.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

20798.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20799.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20800.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Nagymihály Sándor: P. Zadravcz püspök, a szegedi Kapisztrán, I. kötet. Bp., Helikon. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kis szakadás, kopottas állapotban.
20801.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20802.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

20803.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20804.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

20805.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

20806.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Balázs Béla: Dialógus a dialógusról. (Budapest), [1913]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 52 p. Egyetlen kiadás. Balázs Béla kísérleti, metafizikai színjátéka a Nyugat 1908-1911. évi számaiban jelent meg először nyomtatásban, némileg kaján kritikáját pedig a konzervatív esszéfolyóiratban, a Magyar Figyelőben olvashatni, ekképpen: ,,A fővárosi orfeumok néha, vasárnap délelőtt, rendelkezésére bocsátják színpadjukat törekvő moderneknek, akiknek ilyenformán alkalmuk nyílik arra, hogy >>in sich
20807.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Vörösmarty arczképével. Budapest, 1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (acélmetszetű címképen a költő mellképe) + 308 p. A XIX. század második felének vezető kritikusának és irodalomtörténészének, irodalmi véleményvezérének, az Arany János szűkebb baráti társaságába tartozó Gyulai Pálnak klasszikus Vörösmarty-életrajza először 1866-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon, a címkép verzóján, a címoldalon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés, egy oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20808.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft