Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 433

Tolnai Világlexikona 1-7. köt. Bp., 1912-1916., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Egy kötet hiánnyal. Kiadói szecessziós aranyozott félbőr-kötés, fémplakettekkel díszített elülső táblákkal, kisebb hibákkal, a borítón kis foltok, kopásnyomokkal, apró sérülések, de ezektől eltekintve jó állapotban.
20725.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20726.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Bodnár Zsigmond 7 kötete: Eszményeink.; Szellemi haladásunk törvénye.; Eötvös és Kemény.; A Csokonai vita.; Erkölcsi kérdések.; Az erkölcsi világ.; Kolligátum. Bp., 1892-1905, Eggenberger / Singer és Wolfner. Átkötött félvászon- / félbőr-kötésben, vegyes állapotban.
20727.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20728.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Magyar legendárium. Ford.: Tormay Cecil. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp., (1931), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 134+2 p. 32 szövegközi fametszetű képpel, könyvdísszel illusztrálva. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, kopott borítóval, hátsó tábla élén sérüléssel.
20729.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20730.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Virág Benedek poétai munkái. Harmadik, teljeseb kiadás Toldy Ferencz által. Pest, 1863., Heckenast Gusztáv, XVI+239 p. Átkötött egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval. + Virág Benedek Magyar századai. V. köt. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. Pest, 1862., Heckenast Gusztáv, 193 p. Átkötött egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval.
20731.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20732.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20733.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20734.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Kozma György: Katonaláda. Csajághi Szőke Pál rajzaival. (Dedikált.) Szolnok, 1927. Varga József mű- és könvynyomdája. 96 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Bella húgomnak szeretettel: Gyuri. Szolnok, 1931. II. 2". Katonatörténetek és katona-anekdoták az 1913. évi klagenfurti kiképzéstől az első világháború, kaszárnyabeli életéből. A vérbő, harsány humorral megírt történetek feltűnően kerülik a harctéri eseményeket. Oldalszámozáson belül Szőke Pál szövegközti karikatúráival. Fűzve, Szőke Pál színes rajzával illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban, a fedőborítókon apró, halvány foltosság.
20735.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20736.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft