Telephonwerk Belogradtschik LB 67 típusú 2 darab eltérő fazonú bakelit tekerős telefon. Az egyik darab bedugós kagylója nélkül, ritka jelzőlámpás kiszerelésben. Alján jelzéssel, datálásokkal. Kis kopással. /// A bolgár Telephonwerk Belogradtschik cég gyártmánya, melyet LB 67 néven hazánkban is alkalmazták 1967-től. Típusszáma. TM 50 A. Asztali bakelitházas készülék fém alaplemezzel. Alkatrészei nyomtatott áramköri panelra vannak felszerelve. A csengő 2 tekercses és 2 harangos, a nagyobb harang a kisebben van, közötte a kalapács. A hangerőt állítógombbal lehet szabályozni. Az automata átváltót 2 egymástól független bontógomb mozgatja, ez a megbízhatóságot növeli. Az induktor teljesen zárt. A kézibeszélő szintén bakelit, cserélhető dobozmikrofonnal és dobozhallgatóval. Az 5 erű zsinór műanyag szigetelésű.
Hanumán. Bronz, Kína, 20. sz. első fele, jelzés nélkül, hibátlan, m: 10 cm /// "Hanumán Isten tökéletes szolgáját képviseli. Ráma sok más majomharcossal együtt elküldte őt, hogy megkeresse Szítát, akit Rávana elrabolt. Általában két karral és majomtesttel látható, de létezik öt- vagy tízfejű formája is."