Szeresd a hazát. Olvasmányok fiúk és leányok számára. Számos képpel. Bp., é.n. (cca 1900), Dolinay Gyula Hírlap- és Könyvkiadó-vállalata (Nagy Sándor-ny.), 95+(3) p. Kiadói gazdagon díszített, szecessziós félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, néhány kissé sérült lappal.
Nagy Bandó András: Úton-útfélen. (Aláírt!) H.n., 1986, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Nagy Bandó András (1947- ) humorista, előadóművész által aláírt példány.
Benkő Katinka: A két királygyermekről szóló magyar népballadák. (Hero és Leander-monda). A szegedi Magy. Kir. Ferenc József-tudományegyetem Néprajzi Intézetének kiadványai 6. sz. (DEDIKÁLT). Marosvásárhely, 1933, Benkő László Kollégiumi-ny., 71+(5) p. Kiadói papírkötés, a gerincnél kissé foltos. A szerző által Takács Tibor részére DEDIKÁLT példány.
Kaffka Margit: Hangyaboly. Regény. Bp., 1917., Nyugat, 130 p. Első kiadás! A borító illusztrációja Gara Arnold munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen ésborítón sérülésekkel, laza kötéssel.
The Science of In-Between. An Anthology of Nineteen Contemporary Hungarian Poets. Edited and Translated by Nicholas Kolumban. With an Introduction by A. M. Dropick. Bp., 1999, Széphalom Könyvműhely. Angol nyelven, többek közt Csoóri Sándor, Faludy György, Farkas Árpád verseinek fordításaival. Kiadói papírkötés.
Susie Feinschmecker: Dévajságok, melyeket Peter Fendi császári udvari piktor úr bájos aquarelljeihez szerzett - - kisasszony a szebbkeblű közönség múlatságára. Bp., 1989, Zrínyi Nyomda. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány lap kijár.
Ramos, Germaine: Pénz-vér-gyönyör. (Volupté, Enfer les vivants). Ford.: Fóthi Lajos. Bp., 1937, Uj Magazin Könyvek, 151+(1) p. Első magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Valló László: Emlékké válok magam is... Fekete István élete. Bp., 1986, Móra. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a lapok egy része kijár.
Monsberger R. Ulrik - A hazai német naptárirodalom története 1821-ig. Bp., 1931. Kapisztrán-ny. (Vác). 75 p. + 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban enyhén sérült gerinc