Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 151

[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt.. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+10 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal, a restaurálásoknál részben szöveget is érintő hiánnyal, hiányzó térképpel és táblákkal.
18060.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Karl Baedeker: Belgien und Holland nebst dem Großherzogtum Luxemburg. Leipzig, 1904, Karl Baedeker. Dreiundzwanzigste Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
18061.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

3 db képeslapokat tartalmazó leporello: Fontainebleau, Monaco et Monte Carlo, Souvenir de Nice. Papírkötésekben, az egyiken szakadásokkal, gyűrődéssel.
18062.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Schweiz. Meyers Reisebücher. Leipzig - Wien, 1904., Bibliographisches Institut. Achzehnte Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel, panorámaképekkel illusztrált, valamint nagyméretű Svájz térkép-melléklettel. (A térkép-melléklet általában hiányzik.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
18063.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

18064.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Dr. Szelnár Aladár (szerk.): Magyarország túrakönyve. Bp., 1928, Athenaeum. Kiadói javított gerincű vászonkötés, kopottas állapotban.
18065.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Tarnów I Ziemia Tarnowska. Tarnów, 1967., Tarnów 1967. PTTK, 150+1 p. Térkép-melléklettel. Lengyel nyelven. Kiadói papírkötés.
18066.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Vályi László: Kolozsvár kis uti kalauza. Miskolc, 1941, szerzői kiadás (Ludvig István-ny.), 44 p. Hirdetésekkel. Kiadói tűzött papírkötés.
18067.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Az Országos Széchenyi Könyvtár. Bp., 1964., (Egyetemi-ny.) 4 példány: több nyelven: magyar, orosz, francia és angol nyelveken. Kiadói papírkötés.
18068.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Tokaj útikalauz. Szerk.: Nagy Lajos. Miskolc, 1963, BAZ Megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. A monoki Kossuth Emlékmúzeum igazgatójának, Zsuffa Tibornak az ajándékozási soraival, bélyegzéssel.
18069.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

3 db angol útikönyv - Oxford, Edinburgh Castle, The Tower of London. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18070.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Bodányi Ödön: A magyar polgármesterek 1911-ik évi prágai, drezdai és berlini tanulmányútjáról jelentés. Bp., 1911., Pátria. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel.
18071.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft