Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 151

Fedor Vilmos: Miskolc legendái. A szerző által aláírt példány! (Miskolc), 2016, Bíbor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18012.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Kisgyörgy Zoltán: Háromszéki vártúra-kalauz. Barót-Sepsiszentgyörgy, 2008., TORTOMA-Székely Nemzeti Múzeum. Gazdag szövegközti képanyaggal és térképekkel illusztrált. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!
18013.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Takáts Gyula: Somogyi pásztorvilág. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, múzeumigazgató által Szigetvári György (1926-2018) Ybl Miklós-díjas, építészmérnök részére DEDIKÁLT példány. A szerző legritkább kötete. A kötet Takáts Gyula 75. születésnapja alkalmából jelent meg. Kaposvár, 1986, Somogy Megyei Múzeumok Igazgatósága, 123+5 p.+1 (A somogyi Nagyberek 1934, 1:75.000, a Balaton déli részletének kihajtható térképe) t. A szerző fekete-fehér rajzaival, képeivel, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
18014.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
31

Sartori, Franz: Länder- und Völker-Merkwürdigkeiten des österreichischen Kaiserthumes. III-IV. köt. Wien, 1809, Anton Doll. Egészoldalas rézmetszetű illusztrációkkal. Német nyelven. Korabeli egységes kartonált papírkötésben, kissé viseltes állapotban, régi intézményi bélyegzőkkel.
18015.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Dr. Szontagh Miklós: Tátrakalauz. Utmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. A Magyarországi Kárpátegyesület közreműködésével szerzette - - . Bp., [1901], Singer és Wolfner, IV+196+(8) p. + 2 térkép. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, térképmelléklet nélkül.
18016.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1872 Kecskemét th. város törvényhatóságának szervezete 43p. Kiadói papírborítóval, hajtásnyommal
18017.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

18018.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

18019.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Dr. Vitéz Házi Jenő: Sopron középkori egyháztörténete. Győregyházmegye múltjából IV. szám 1. rész. Sopron, 1939, Székely és Társa, 381+2 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
18020.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

18021.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Schafarzik Ferenc - Vendl Aladár: Geológiai kirándulások Budapest környékén. Bp., 1929, M. Kir. Földtani Intézet (Stadium Sajtóvállalat Rt.), 341+(3) p. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Átkötött félvászon-kötésben.
18022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Tirol. Praktisches Reisehandbuch. Griebens Reiseführer Band 67. Berlin, 1907-1908, Albert Goldschmidt. Kihajtható térképekkel, hirdetésekkel, egy térkép-melléklettel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval, a térképeken kisebb szakadásokkal.
18023.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft