Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 151

Dr. Lengyel Pál: A sághegyi őstelep. A szerző által DEDIKÁLT példány! Celldömölk, 1965, Celldömölk Községi Tanácsa Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
18024.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Az utas könyve. Keletmagyarország, Északerdély. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. 1940 III. kiadás kiegészítő rész: Keletmagyarország, Északerdély. Szerk.: Kaffka Károly. Bp., 1941, Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség, XVIII+(1)+212 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott
18025.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Kárpátalja részletes ismertetője. 1938. évi II. kiadás II. kiegészítő füzete. Bp., 1939, Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség. Kiadói papírkötés
18026.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

18027.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Hidak Heves megyében. Szerk.: Dr. Tóth Ernő. Eger, 1998, Heves Megyei Állami Közútkezelő Közhasznú Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18028.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Fodor Ferenc: Csólyospálos története képekben. Csólyospálos, 2020, Csólyospálos Község Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18029.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

18030.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

365 Views of London. London, é.n. (cca 1900-1910), Richardson & Co., (2)+80+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, kopottas borítóval, a belső kötéstáblán feljegyzésekkel.
18031.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Plananhang zu Baedekers Reisehandbuch für London. Leipzig, 1912, Karl Baedeker. Kihajtható, színes térképekkel. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve.
18032.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1907 Guide de Prague. Instructions et renseignements. (Prága útikönyv). Prague, 1907, Comité de la Fete, 64 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Francia nyelven. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a hátsó borító és a térkép elvált a könyvtesttől.
18033.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Woerl, Leo: Illustrierter Führer durch Abbazia, Lovrana und Umgebung. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, é.n. (cca 1910), Woerl's Reisebücher-Verlag. Fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel, egy kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
18034.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Jegyzőkönyv a ,,Székely Társaságok Szövetségé"-nek 1907. évi augusztus hó 6-án Szamosujváron a városi Vigadó nagytermében Deák Lajos kir. tanácsos, elnök vezetése alatt tartott II-ik rendes közgyűléséről. Marosvásárhely, 1907, Kossuth-ny., 79 p. Kiadói papírkötés, néhány kissé foltos lappal. Molter Károly (1890-1981) író, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány, Dr. Sárkány Miklós(?) aláírással (említve a közgyűlés résztvevői között a könyv 4. oldalának elején).
18035.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft