Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 151

Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+9 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. +1 (kihajtható térkép, 46x59 cm.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, egy képtábla hiányzik, a térkép szakadt. Térképpel együtt ritka, habár ennek a példánynak a térképe szakadt!
18048.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
18049.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A Nap rabszolgái I. köt. Kutatóutam a legsötétebb Afrikában. Fordította Révay József. Modern Utazók és Felfedezők Könyvtára. Bp., [1931.], Franklin, 168 p. Kiadói dúsan aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
18050.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

18051.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

18052.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

18053.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

18054.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

18055.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

18056.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

18057.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

18058.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

18059.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft