Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 151

Dr. Göőz József: Budapest története. Az ezredéves ünnep alkalmával. Bp., 1896, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 212 p. + 3 (kihajtható) t. Harmadik kiadás. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként ceruzás bejelölésekkel, az egyik képtábla sérült, ragasztott.
18036.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A Duna Passautól a Fekete tengerig. Bp., 1916, Első Cs. és Kir. Szab. Dunagőzhajózási Társaság, 160 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói vászonkötésben, kissé sérült borítóval.
18037.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

[Pococke, Richard (1704-1765)]: Voyages de Richard Pockocke, Membre de la Société Royale, & de celle des Antiquités de Londres, & c. [...] Tome sixieme. Paris, 1772, J. P. Costard, (4)+466 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, a gerincen sérüléssel, helyenként kisebb szúrágta lyukakkal, a lapok egy része kissé gyűrődött sarokkal. Régi intézményi bélyegzőkkel (közte "M. Academia Könyvtára" és "G. Telekiek Alapítványa").
18038.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Reiffenstein, Bruno - Petrovics, Alexius: Budapest in Bildern. Wien-Leipzig, 1928, Dr. Hans Epstein, 34 sztl. lev.+ 6 p. + 1 sztl. lev. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
18039.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Leixner, Othmar: Das Donautal von Passau bis Hainburg. Ein Führer durch das österreichische Donautal. Wien, 1926, Artaria. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, térképekkel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
18040.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Dr. Boga Alajos: A katolikus iskolázás múltja Erdélyben. Kolozsvár, 1940, Pázmány Társaság (Minerva-ny.), 63 p. + 1 (kihajtható) t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18041.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

cca 1940 Bp., Bálint József (1901-1988) szentszéki tanácsos, az Erdélyi Római Katolikus Népszövetség igazgatója, a második bécsi döntés után az Erdélyi Párt országgyűlési képviselője a Hősök terén, az ismeretlen katona sírjának megkoszorúzásánál, az Erdélyi Párt más képviselőivel. 3 db nagyméretű fotó, jó állapotban, az egyik a hátoldalon feliratozva, 23x17 cm
18042.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kismező, Nagymező, Broadway. Várostörténeti tanulmányok. Szerk.: Kemény Márta. Bp., é.n., Műcsarnok. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
18043.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Juhász Andor: Halló, itt London! Bp.,(1933),Révai, 246+2 p. Fekete-fehér fotókkal. A könyv fadúcait Reiter László készítette. Korabeli kopott félbőr-kötés.
18044.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Erdéllyel kapcsolatos könyv tétel (6 mű, 10 kötet): Erdély története I-III. köt. (Akadémiai Kiadó); Orbán Balázs: A Székelyföld leírása (Reprint, 2 kötet); Jakó Zsigmond: Írás, könyv, értelmiség. Tanulmányok Erdély történelméhez; Kincses Kolozsvár I-II.; Kalauz a régi és az új Kolozsvárhoz; Bethlen Béla: Észak-Erdély kormánybiztosa voltam. Vegyes állapotban.
18045.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

18046.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Baktay Ervin: India. Bp.,1941,Singer és Wolfner. Második, függelékkel bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, foltos lapokkal.
18047.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft