Könyvek: Történelem

Tételek száma: 115

Döbrössy Alajos: Szent István első apostoli magyar király koronája és jobbja. Egyházi beszéd. Tartotta a balatonfüredi gyógyhelyen 1880. augusztus 20-án [...]: - - . Közrebocsátá: Jalsovics Aladár, a balatonfüredi gyógyhely lelkésze. Bp., 1881, Bagó Márton és Fia, 15 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval.
18214.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Czakó Elemér: Széchenyi. A legnagyobb és leghívebb magyar. Bp., 1941, Budapest Székesfőváros, 253 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban
18215.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Emil Ludwig: Führer Europas. Nach der Natur gezeichnet. Amsterdam, 1934., Querido. Német nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
18216.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címereslevelein. Bp., 1987, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18217.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Az Ideiglenes Nemzetgyűlés és az Ideiglenes Nemzeti Kormány. 1944-1945. Szerk.: Feitl István. Bp., 1995., Politikatörténeti Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18218.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Jónás Károly - Villám Judit: A magyar országgyűlés elnökei 1848-2002. Almanach. Bp., 2002., Argumentum. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18219.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Maria Longhena: Az ősi Mexikó. Maják, aztékok és más Kolumbusz előtti népek. Ford.: Gyarmati János. Bp., 1998, Officina '96. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18220.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
17

5 db vegyes 1848-as szabadságharccal kapcsolatos könyv, nyomtatvány, füzet
18221.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Ember Győző: Az 1848/49-i minisztérium levéltára. Magyar Országos Levéltár Kiadványai I. Levéltári Leltárak 1. Bp., 1950., Akadémiai Kiadó. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
18222.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Elemér Oszkár: Görgey Arthur 1848-49-ben. Bp., 1896., Franklin. Átkötött egészvászon-kötés.
18223.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Wladyslaw Lewandowski: Uczestnicy powstania listopadowego opowiadają. (Wybór pamietników.) [A novemberi felkelés résztvevői. (Válogatás a naplókból.)] Warszawa, 1959., Panstwowe Zaklady Wydawnictw Szkolnych. Lengyel nyelven. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, lengyel nyelvű ajándékozási sorokkal.
18224.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

48-as Erdély. Zsebkönyv. Spectator [Krenner Miklós] előszavával. Kolozsvár, 1943, id. Jordáky L., 116+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben. Számozott (46./150) példány.
18225.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft