Könyvek: Történelem

Tételek száma: 115

Ballagi Géza: A politikai irodalom Magyarországon 1825-ig. Bp., 1888, Franklin-Társulat, VIII+847 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, a borítón sérüléssel, kissé fakó gerinccel, néhány kissé sérült lappal, régi intézményi bélyegzőkkel.
18189.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Jubileumi emlékkönyv a szervezett magyar mentés centenáriumán. Szerk.: Dr. Cselkó László. Bp., 1987, Országos Mentőszolgálat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói nyl-kötés, a borítón kis sérüléssel. Megjelent 1800 példányban.
18190.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Petiscus, [August Heinrich]: Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. Serdültebb fiúk és leányok számára. - - nyomán átdolgozta Dr. Geréb József. Bp., 1893, Athenaeum, 1 (címkép) t. + VII+344 p.+7 t. Egészoldalas képtáblákkal és szövegközti képekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
18191.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Pauler Gyula: A magyar nemzet története Szent Istvánig. Bp., 1900, MTA, XI+276 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
18192.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Mahler Ede: Babylonia és Assyria. Bp., 1906., MTA, 1 t.+370 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal.
18193.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

18194.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

18195.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

18196.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Jancsó Benedek. A székelyek. / Erdély története. Szerk.: Veres Péter. Székely Hírmondó Kiskönyvtár 18. Székelyudvarhely, 2012, Litera-Veres Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
18197.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I-II. kötet. Szerk.: Vida István. I. köt.: Az ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja. 1944-1945.; II. köt.: Az 1945. évi Nemzetgyűlés almanachja 1945-1947. Bp.,1994-1999, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés és kiadói kissé kopott, kissé sérült egészműbőr-kötés.
18198.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

18199.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Dienes András: Petőfi a szabadságharcban. Irodalomtörténeti Könyvtár 3. Bp., 1958., MTA Irodalomtörténeti Intézete, 643+3 p.+A-H t. + LXXXIV t. + 2 (melléklet) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos papír védőborítóban.
18200.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft