Könyvek: Történelem

Tételek száma: 115

Dr. Lipp Vilmos: A fenéki sírmező. Bp., 1885, Magyar Tudományos Akadémia Bizottsága. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
18201.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

18202.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

18203.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Csomor Lajos: Őfelsége, a Magyar Szent Korona. Székesfehérvár, 1996, V. Hunyadi László. Gazdag képanyaggal, a szerző rajzaival illusztrálva. Kiadói papírkötés.
18204.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

18205.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szily Kálmán: Gróf Klebelsberg Kunó ig. és t. tag emlékezete. MTA Elhúnyt Tagjai Fölött Tartott Emlékbeszédek. XXIV. köt. 2. sz. Bp., 1943., MTA, 50 p. Kiadói papírkötés
18206.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Barna Jónás: A szabadságharcz hősregéi. (Jutalomkönyv). Bp., é.n. (cca 1900), Grünbaum Ármin (Szeged, Endrényi Lajos-ny.), 110+(1) p. (Az első oldalon névre szóló emléklap). Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált kötés, sérült, hiányos gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
18207.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Boleszny Antal: A Magyar Szent Korona Orsova melletti elásatása 1849-ben és megtalálása 1853-ban. [Temesvár, 1889., Handl J.-ny.], 27 p. Átkötött modern papírkötésben, benne 3 modern fotóval, újságcikkel és gépelt irattal.
18208.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Thirring Gusztáv: Magyarország népessége II. József korában Bp., 1928. MTA Kiadói papírkötésben kissé kopott
18210.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Károsy Pál: A kerepesi úti temető nagy halottai. Pintér Jenő előszavával. Bp., 1938., Uránia, (Székely Nyomda.) Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben, műanyag védőborítóban, a borítón kis szakadásokkal, kissé foltos borítóval, Károsy Pál beragasztott halálozási értesítőjével.
18211.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10

Dr. Kárpáthy-Kravjánszky Mór: Magyar inkvizíciós perek Velencében. Bp., 1933, Szent István Akadémia (Sárkány-ny.), 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.
18212.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Molla Haszán Elkjáfi: Az egri török emlékirat a kormányzás módjáról. Eger vára elfoglalása alkalmával az 1596. évben írta: - - . A Konstantinápolyban őrzött török kéziratból fordította és magyarázatát írta: Dr. Karácson Imre. Bp., 1909, Szent István-Társulat, 25+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.
18213.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft