Könyvek: Történelem

Tételek száma: 115

1961 Lengyel Alfréd: Győr 1848-1849 eseményei egy ismeretlen napló tükrében. Győr, Arrabona 1961/3 sz., 125-141 p. Különlenyomat. + 1962 Győr megyei parasztmozgalmak 1848-ban. A "vérvörös csütörtök" győri eseményei. Győr, Arrabona 1962/4 sz., 171-206 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötések.
18226.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Tordai György: Horárik János. Bp., 1954., Művelt Nép. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
18227.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Buchinger Manó: Titkos akták negyvennyolcas emigránsokról. A bécsi "K. und. K. Haus-, Hof- u. Staätsarchiv" anyagából összeállította: Buchinger Manó. Bp.,(1948), Népszava. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított illusztrált papír védőborítóban, az elülső szennylapon javítással.
18228.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

18229.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Barabás Tibor: A szabadság magvetője. Zádor István rajzaival. Bp., 1951, Ifjúsági Könyvkiadó, 159 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, a címlapon névbejegyzéssel.
18230.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Ács Tivadar: Kossuth papja: Ács Gedeon. Bp., 1940, szerzői kiadás (Vác, Kapisztrán-ny.), 220 p. Kissé sérült kiadói papírkötés.
18231.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

18232.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Magyar Március. 1848 a kortársak írásaiban. Összeáll.: A Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség Országos Nevelésügyi Osztálya. A bevezető- és az összekötőszöveget Dr. Mesterházi Lajos írta. Bp., 1946., Szikra. Kiadói papírkötés.
18233.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Lengyel Béla: Olasz kapcsolatok és csapatok a függetlenségi harcban. (Bölcsészetdoktori értekezés). Írta: - - m. kir. honvédszázados. Debrecen, 1927, Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadóvállalat, 38+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, lejáró borítóval.
18234.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Magyar Győző: Kossuth Lajos élete. Bp., 1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 68 p. Amatőr módon átkötött papírkötés, foltos lapokkal.
18235.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

18236.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Beszélő tárgyak. A Petőfi család relikviái. Összeállította és a bevezető tanulmányokat írta: Kalla Zsuzsa és Ratzky Rita. Bp.,2006,PIM. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, előzéklapon, címlapon és néhány kevés lapon tollas jegyzetekkel és aláhúzásokkal, máskülönben jó állapotban.
18237.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft