Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 175

Arany János balladái - Zichy Mihály rajzaival.  Bp, é.n. (1880k.) Ráth Mór (Hornyánszky ny.) II.kötet 10 balladával, kőnyomatos illusztrációkkal. 90p. Nagyméretű, gyönyörű album. Dúsan aranyozott, szecessziós, félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. (A gerinc kis helyen igényesen retaurált). 38x46 cm.
13153.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50

Shakspere (Shakespeare) minden munkái. 1–19. kötet. (6 kötetbe kötve.) (Teljes!) Fordítják többen. Pest, 1864–1878. Emich G. – Ráth Mór. Első kiadás! A II/6.,7.; IV/11.,12.; V/14.,15.,16. kötetek: Bp., 1879–1881. Ráth Mór. Második kiadás a többi kötet. Kiadói, a költő dombornyomású portréjával díszített, dúsan aranyozott egészvászon kötésben, Egységes, nagyon szép sorozat. (Néhány kötet lapjain foltok)
13154.

Shakspere (Shakespeare) minden munkái. 1–19. kötet. (6 kötetbe kötve.) (Teljes!)
Fordítják többen. Pest, 1864–1878. Emich G. – Ráth Mór. Első kiadás! A II/6.,7.; IV/11.,12.; V/14.,15.,16. kötetek: Bp., 1879–1881. Ráth Mór. Második kiadás a többi kötet. Kiadói, a költő dombornyomású portréjával díszített, dúsan aranyozott egészvászon kötésben, Egységes, nagyon szép sorozat. (Néhány kötet lapjain foltok)

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,98
118,75

13155.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
112,50

13156.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
379,40
437,50

13157.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

13158.

1835-ki Honművész második kötete. Julius-december.
Pest, 1835. Trattner-Károlyi ny. (6)+418-836p. Metszetek nélkül, egy kihajtható kottával. Kiadói papírkötésben. Szép állapotban

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Tompa Mihály: Virágregék. Franklin. é. n. Gazdagon aranyozott díszkötésben. Gerinc elvált belül, egyébként szép állapotú.
13159.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Regélő. Szépművészeti első magyar folyóirat. Alapitá, és szerkezé Róthkrepf Gábor. 4. évi folyamat. 2. félév 1836-ki 2. köt. 53-104. sz.  Pesten, 1836. Trattner-Károlyi. 1 metszettel: Óbudai szigetek. 418-832 p. (első lap hiányos). Korabeli, vaknyomott egészvászon kötésben.
13160.

Regélő. Szépművészeti első magyar folyóirat. Alapitá, és szerkezé Róthkrepf Gábor. 4. évi folyamat. 2. félév 1836-ki 2. köt. 53-104. sz.
Pesten, 1836. Trattner-Károlyi. 1 metszettel: Óbudai szigetek. 418-832 p. (első lap hiányos). Korabeli, vaknyomott egészvászon kötésben.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

13161.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Mécs László: Megdicsőülés. Budapest 1935, Mécs, Mártoncsik. Készült 300 számozott példányban; fenti példány számozatlan. Modern félpergamen-kötésben, gerincén tussal feliratozva, kisebb szakadásokkal
13162.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

13163.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

13164.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft