Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 69

Péter H. Mária: Az erdélyi gyógyszerészet magyar vonatkozásai. (Dedikált.) Kolozsvár, 2002. Erdélyi Múzeum-Egyesület (Református Egyház Misztótfalusi Kis Miklós Sajtóközpontjának nyomdája). 548 p. + melléklet. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Nemes Erzsébet gyógyszerésznőnek és családjának szeretettel ajánlom [...] Péter H. Mária. Nvárad, 2002. dec. 12. A téma alapvető monográfiája, az erdélyi gyógyszerészet és gyógyszerészképzés több évszázados történetének áttekintése, a neves erdélyi magyar gyógyszerész dinasztiák méltatásával. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációs anyaggal. A monográfiához 32 oldal terjedelmű, fűzött Névjegyzék csatlakozik. Fűzve, az egyesület címerével illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20152.

Péter H. Mária: Az erdélyi gyógyszerészet magyar vonatkozásai. (Dedikált.) Kolozsvár, 2002. Erdélyi Múzeum-Egyesület (Református Egyház Misztótfalusi Kis Miklós Sajtóközpontjának nyomdája). 548 p. + melléklet. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Nemes Erzsébet gyógyszerésznőnek és családjának szeretettel ajánlom [...] Péter H. Mária. Nvárad, 2002. dec. 12." A téma alapvető monográfiája, az erdélyi gyógyszerészet és gyógyszerészképzés több évszázados történetének áttekintése, a neves erdélyi magyar gyógyszerész dinasztiák méltatásával. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációs anyaggal. A monográfiához 32 oldal terjedelmű, fűzött Névjegyzék csatlakozik. Fűzve, az egyesület címerével illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

8 000 HUF
Az emberi test atlasza. Ford.: Bodrogi Péter et al. Pécs, 2008, Alexandra. Gazdag színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20153.

8 000 HUF
20154.

5 000 HUF
Schneiderhöhn, Hans: Die Erzlagerstätten der Frühkristallisation. Mit 143 Abbildungen im Text und auf 10 Falttafeln. (Dedikált.) Stuttgart, 1958. Gustav Fischer Verlag (Druck: H. Laupp jr., Tübingen). XIII + [1] + 315 + [1] p. + 10 t. (kihajtható térképvázlat). Dedikált: ,,Herrn Dipl. Chem. Ing. L. Soós mit [freundlichen] Dank und Grüßen! H. Scheinderhöhn. 30. X. 59. Az érclelőhelyek vetületeit tanulmányozó földtani szakmunka szövegét számos szövegközti és egész oldalas ábra és térképvázlat kíséri. Prov.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.] (Die Erzlagerstätten der Erde, Band I.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20155.

6 000 HUF
Rosenberg Sándor Gyógyszerészeti Laboratoriumának naptára az 1933. évre. Budapest, [1932]. Rosenberg Sándor Gyógyszerétei Laboratoriuma (Globus Rt. ny.) 31 + [33] p. + 365 levél (naplólevelek) + [22] p. (havi tervek, telefonszámok és hirdetések). Kötetünk törzsét a napi gyógyszerhasználat rögzítését lehetővé tevő naptárlevelek alkotják. A naptárlevelek csupán a legszükségesebbek közlésére szorítkoznak: a dátumot, a hét napját jelölik meg, a napkelte, napnyugta, holdkelte és holdnyugta időpontját, valamint a gyógyszer-bevitel órájának rögzítésére szolgáló táblázatot hordozzák; a napló tehát nem munkabeosztáshoz használatos határidőnapló. Az egykori tulajdonos végül a naplórészt egészen más célra használta, a négy kitöltött levélen komolyzenei élményeit, illetve egy esetben egy házizsúr emlékeit rögzítette. A kötet elején kártyanaptár formátumú év-összefoglaló, gyógyszerészeti jegyzetek, pénztárkönyv és jegyzetlapok, a kötet végén az 1934. év első három hónapjának gyógyszer-előjegyzéseire szolgáló táblázatok, telefonszámok rögzítésére való űrlapok, majd gyógyszerészeti hirdetések. Aranyozott, vaknyomásos bőrkötésben, a gerincen évszámfelirattal, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20156.

6 000 HUF
Dr. Benda László: A magyar alföld őstörténete. I-II. kötet. Acta Sabariensia 2-3. sz. Kaposvár, 1929, Somogymegyei Keresztény Nyomda Rt., 144+(2) p.; 1 t.+ 145-350 p.+ (2) p. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló állapotban.
20157.

2 000 HUF
20158.

6 000 HUF
Szádeczky-Kardoss Elemér: Szénkőzettan. (Dedikált.) Budapest, 1952. Akadémiai Kiadó (ny.) 315 + [1] p. + 13 t. (7 színes, 6 kihajtható, ebből három kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Kedves munkatársam: Soós Lászlónak igaz barátsággal Szádeczky Elemér. 1952. május 6. A földtani munkát oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra illusztrálja. Példányunk fűzése az első előzéknél meglazult. Prov.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geokémikusm vegyészmérnök.] Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20159.

Szádeczky-Kardoss Elemér: Szénkőzettan. (Dedikált.) Budapest, 1952. Akadémiai Kiadó (ny.) 315 + [1] p. + 13 t. (7 színes, 6 kihajtható, ebből három kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Kedves munkatársam: Soós Lászlónak igaz barátsággal Szádeczky Elemér. 1952. május 6." A földtani munkát oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra illusztrálja. Példányunk fűzése az első előzéknél meglazult. Prov.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geokémikusm vegyészmérnök.] Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

4 000 HUF
Varró Aladár Béla: Arc- és testápolás gyógynövényekkel. Új gyógymódok és receptek. (Előszó: Mezei Károly.) (Budapest, 1938). Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 159 + [1] p. Első kiadás. Varró Aladár Béla gyógyáru- és gyógynövény-kereskedő, valamint okleveles gyógyszerész ismeretterjesztő könyve a gyógynövények felhasználásáról, illetve az alternatív gyógymódokról, véleménye a vegetar[ian]izmusról és az esőfürdőről. A címnegyedív levelein a gerincnél halvány foltosság. BOEH VII: 4541. Fűzve, sérült, színes kiadói borítóban. Döntően felvágatlan példány.
20161.

4 000 HUF
Remetei Filep Ferenc: Műtőtermi szolgálat. Útmutató műtőnövendékek, műtősnővérek és műtősaltisztek számára. Körmend, 1943. ,,Rábavidék nyomda és lapkiadó vállalat. 170 + [6] p. + 20 t. A Remetei Filep Ferenc (1898-1977) körmendi sebész főorvos és kórházigazgató által írt szakmunka a sterilizáció, a műtéteknél való segédkezés, az érzéstelenítés eljárásait ismerteti, a mű végén vénygyűjteménnyel. A római számozás szerinti táblákon a korszakban használatos orvosi műszerek képanyaga. A címoldalon, az utolsó nyomtatott oldalon a fedőborítók verzóin régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon felülfestések. Az első borító alján sérülés, az első hat ív levelein a szövegtükör alatt kisebb sérülés. Poss.: Pestessy József. [Pestessy József orvos, az Országos Traumatológiai Intézet baleseti sebésze és aneszteziológusa, a BKV Előre sportorvosa, orvostörténész, nyelvőr, az Orvosi Hetilap és a Havi Magyar Fórum rendszeres szerzője.] Fűzve, gerincén kézzel feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
20162.

Remetei Filep Ferenc: Műtőtermi szolgálat. Útmutató műtőnövendékek, műtősnővérek és műtősaltisztek számára. Körmend, 1943. ,,Rábavidék" nyomda és lapkiadó vállalat. 170 + [6] p. + 20 t. A Remetei Filep Ferenc (1898-1977) körmendi sebész főorvos és kórházigazgató által írt szakmunka a sterilizáció, a műtéteknél való segédkezés, az érzéstelenítés eljárásait ismerteti, a mű végén vénygyűjteménnyel. A római számozás szerinti táblákon a korszakban használatos orvosi műszerek képanyaga. A címoldalon, az utolsó nyomtatott oldalon a fedőborítók verzóin régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon felülfestések. Az első borító alján sérülés, az első hat ív levelein a szövegtükör alatt kisebb sérülés. Poss.: Pestessy József. [Pestessy József orvos, az Országos Traumatológiai Intézet baleseti sebésze és aneszteziológusa, a BKV Előre sportorvosa, orvostörténész, nyelvőr, az Orvosi Hetilap és a Havi Magyar Fórum rendszeres szerzője.] Fűzve, gerincén kézzel feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.

4 000 HUF
Vendl Miklós: Kőzet-, szén- és ércmeghatározó módszerek. 210 ábrában összefoglalt 334 rajzzal és több táblázattal. Sopron, 1935. A M. Kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Kara Könyvkiadó Alapja - Röttig-Romwalter Nyomda bérlői. 367 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vendl Miklós (1896-1977) soproni egyetemi tanár műve a téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, jó példány.
20163.

4 000 HUF
Vitális István: Magyarország szénelőfordulásai. 88 ábrával, 13 táblával és 1 térképpel. Sopron, 1939. Röttig-Romwalter Nyomda Rt. IX + [1] + 407 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vitális István (1871-1947) geológus, paleontológus, egyetemi tanár, a Selmecbányai Erdészeti és Bányászati Főiskola, majd annak áthelyezése után a Soproni Erdészeti és Bányászati Főiskola oktatója, a kárpát-medencei kőszénkincs kutatója, a hazai szénfeltárás fellendítője. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával, geológiai szelvénymetszettel, egész oldalas térképvázlattal illusztrált szakmunkája a magyarországi kőszénbányászat áttekintése után az egyes hazai kőszén-lelőhelyek tudományos analízisét nyújtja. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon, illetve a hátsó előzéken a könyv tulajdonosának, a szintén geológus és kőszén-kutató Soós Lajosnak kézírásos jegyzetei. Poss.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.] Aranyozott, enyhén kopott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.
20164.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF