Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 69

Sömmerring, [Samuel Thomas von]: Vom Baue des menschlichen Körpers. I-IV. köt. [3 kötetben]. Frankfurt am Main, 1800, Varrentrapp und Wenner. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, rossz állapotban, sérült, hiányos gerincekkel, ázásnyomokkal.
20177.

3 000 HUF
Kőnig Gyula: Az algebrai mennyiségek általános elméletek alapvonalai. Bp., 1903, MTA, XII+599 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a címlapon régi intézményi bélyegzésekkel
20178.

3 000 HUF
13
20179.

2 000 HUF
20180.

2 000 HUF
Kőnig Gyula: Analízis. Bevezetés a mathematika rendszerébe I. köt. (Első rész: 1-21. ív.) Bp., 1885., Eggenberger-féle, 2+336 p. Hasonló címmel az OSZK rendszerében egy 1887-es kiadású könyvet találtunk. Ez viszont 1885-ös és nem szerepel a katalógusban. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a címlapon régi intézményi bélyegzésekkel. A könyv nem teljes! 336. oldallal véget ér.
20181.

2 000 HUF
9
Atlas Of Leading And Avoidable Causes Of Death In Countries Of Central And Eastern Europe. Szerkesztették: Péter E. Józan és Remigijus Prokhorskas. Budapest, 1997, KSH. 323 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, borító élén egészen apró sérüléssel.
20182.

Atlas Of Leading And 'Avoidable' Causes Of Death In Countries Of Central And Eastern Europe. Szerkesztették: Péter E. Józan és Remigijus Prokhorskas. Budapest, 1997, KSH. 323 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, borító élén egészen apró sérüléssel.

2 000 HUF
Formulae Normales. Szabványos vényminták. Bp.,(1940.), Magyarországi Gyógyszerész Egyesület, XXIV+153 p. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
20183.

2 000 HUF
Dr. Bucsányi Gyula: A természetes testápolás. Bp., 1924, Pfeifer Ferdinánd (Apostol-ny.), 192 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló borítóval és fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal.
20184.

2 000 HUF
Helmholtz, [Hermann]: Népszerű tudományos előadások. 1-2. füzet. [Egy kötetben]. Ford.: B. Eötvös Loránd és Jendrassik Jenő. A Kir. Magyar Természettudományi Társulat Könyvkiadó Vállalata VI. köt. Bp., 1874, Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+(1)+389+(3) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán sarokhiánnyal, helyenként kissé foltos lapokkal, I. Alsó Ausztriai magyar munkásképző egylet fiókja bélyegzőkkel.
20185.

Helmholtz, [Hermann]: Népszerű tudományos előadások. 1-2. füzet. [Egy kötetben]. Ford.: B. Eötvös Loránd és Jendrassik Jenő. A Kir. Magyar Természettudományi Társulat Könyvkiadó Vállalata VI. köt. Bp., 1874, Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+(1)+389+(3) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán sarokhiánnyal, helyenként kissé foltos lapokkal, "I. Alsó Ausztriai magyar munkásképző egylet fiókja" bélyegzőkkel.

1 600 HUF
Az időjárási táviratok kézikönyve. Bp., 1938, M. Kir. Országos Meteorológiai és Földmágnesességi Intézet. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
20186.

1 600 HUF
Szarvasházi Judit (szerk.): Patikai emlékek - Fatégelyek. Bp., 2003, Galenus. Kiadói kartonált papírkötés.
20187.

1 400 HUF
Privorszky Alajos: Az abszolut geometria elemei. Bp., 1906, Lampel R., 4+131 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a címlapon régi intézményi bélyegzésekkel.
20188.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF