Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 69

Bicskei József: Vezérfonal a kémiai gyakorlatokhoz. Kezdők, elsősorban orvosanhallgatók számára. (Dedikált.) Budapest, 1933. (Kertész József könyvnyomdája, Karcag). Dedikált: ,,dr. Reichert Róbert egyetemi adjunktus úrnak szeretettel: dr. Bicskei József. 104 + [2] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával illusztrált kémiai bevezető szakmunka. A címoldalon és az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Prov. és poss.: Reichert Róbert. [Reichert Róbert (1901-1937) ásványtani kutató, egyetemi tanár, az Angolkisasszonyok Római Katolikus Tanárképző Főiskolájának ásvány- és kőzettani, geológiai és kémiai előadója.] Aranyozott gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben.
20165.

Bicskei József: Vezérfonal a kémiai gyakorlatokhoz. Kezdők, elsősorban orvosanhallgatók számára. (Dedikált.) Budapest, 1933. (Kertész József könyvnyomdája, Karcag). Dedikált: ,,dr. Reichert Róbert egyetemi adjunktus úrnak szeretettel: dr. Bicskei József". 104 + [2] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával illusztrált kémiai bevezető szakmunka. A címoldalon és az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Prov. és poss.: Reichert Róbert. [Reichert Róbert (1901-1937) ásványtani kutató, egyetemi tanár, az Angolkisasszonyok Római Katolikus Tanárképző Főiskolájának ásvány- és kőzettani, geológiai és kémiai előadója.] Aranyozott gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben.

4 000 HUF
Peregrinálók. Negyvenhárom magyarországi és erdélyi orvostanhallgató életrajza 1683-1783. Szerk. és a szövegeket vál. Dörnyei Sándor. Ford., a magyarázatokat és az előszót írta: Magyar László András. Zebegény, 2006., Borda Antikvárium. Kiadói kartonált papírkötés.
20166.

4 000 HUF
20167.

4 000 HUF
ifj. Xántus János: A természet kalendáriuma. Bukarest, 1958, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
20168.

3 600 HUF
9,73
10,59
20169.

3 200 HUF
8,65
9,41
Huxley, Thomas Henry: Előadások az elemi élettan köréből. Az eredetinek harmadik kiadása után fordította Magyar Sándor. Átvizsgálta Balogh Kálmán. Czímképpel és nyolczvanhat fametszetű ábrával. Budapest, 1873. Természettudományi Társulat (Pesti Könyvnyomda Rt.) XXIII + [1] + 293 + [3] p. Első magyar kiadás. Oldalszámozáson belül számos élettani ábrával. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az oldalakon ismeretlen kéztől származó jegyzetek, aláhúzások, a hátsó előzéken jegyzetek, könyvkötői szárazbélyegzés. Poss.: Papp Károly. [dr. Papp Károly (1873-1963) geológus, egyetemi tanár, tanszékvezető, dékán, Lóczy Lajos geológussal az Erdélyi-medence földgázkincsének felfedezője.] (A Kir. Magyar Természettudományi Társulat könyvkiadó vállalata IV.) Győry 9. o. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói vászonkötésben (Bóka L., Budapest), az első kötéstáblán katalóguscímkével. Jó példány.
20170.

3 000 HUF
Fodor Ferenc: Általános gazdasági földrajz. A gazdasági élet földrajzi tényezői. Bp.,én., Athenaeum, 230+2 p. Átkötött félvászon-kötés.
20171.

3 000 HUF
Élet és Tudomány. Munkások a tudományért - Tudósok a munkásokért. Felelős szerkesztő: Mariska Zoltán. I. évfolyam, 1-2. szám, II. évfolyam, 1-12 szám. (1946-1947) [Egybekötve.] Budapest, 1946-1947. Athenaeum ny. 32 p.; 32 p.; 384 p. Kéthetente megjelenő tudományos ismeretterjesztő folyóirat. A lapot 1946-ban Szent-Györgyi Albert alapította, első felelős szerkesztője Csűrös Zoltán vegyészmérnök volt. Első száma 1946. december 1-jén jelent meg, melyhez a Nobel-díjas lapalapító maga írta a bevezető cikket. A folyóirat rendkívül gazdag képanyaggal, közérhető nyelven írt természettudományos kérdésekről - a fizika, a kémia, a biológia (és az orvostudomány), a természetföldrajz (és a földtudományok), a csillagászat és a műszaki tudományok kérdéseiről, számos tudománytörténeti cikk kíséretében. A hátsó borítóról fokozatosan eltűnnek a nyomást végző Athenaeum kiadó könyvajánlói, helyükön a Szovjetunió-beli találmányokat és a szovjet újjáépítést ünneplő fotóanyag tűnik föl. Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címfelirattal. Jó példány.
20172.

3 000 HUF
20173.

3 000 HUF
Simonffy Jenő: A rádió fizikai alapjai. A szerző, Simonffy Jenő (1885-1954) által DEDIKÁLT példány! Szombathely, 1935, Martineum. Kiadói papírkötés.
20174.

3 000 HUF
Magyar-Latin és latin-magyar nagygomba névjegyzék. Bp., 2004. Magyar Mikológiai Társaság. Kiadói papírkötésben.
20175.

2 800 HUF
7,57
8,24
2 db gyógyszerészeti témájú könyv: Szarvasházi Judit: Képek és emlékek patikáink múltjából. + Képek a Kazay Lexiconhoz. Válogatás Kazay Endre: Gyógyszerészi Lexicon c. művéből (Nagybánya, 1900). Bp., 2004-2006, Galenus. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20176.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF