Number of items: 296

Révai Nagy Lexikona I-XXI. kötet. (Teljes!) Szekszárd, 1989-1996, Szépirodalmi-Babits Könyvkiadó. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
18867.

15 000 HUF
40,54
44,12
Báró Kemény Zsigmond, 9 kötet (2 könyv, 4 füzet, 3 egyetemi jegyzet): Báró Kemény Zsigmond összes beszélyei. I-II. köt. Bp., 1893, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben (Gottermayer-kötés). + Székely Anna Klára: - - művészi felfogása és kritikai álláspontja; Haraszthy Gyula: - - irodalomszemlélete; Martinkó András: - - pályafordulata; Dr. Pitroff Pál: - - aesthetikája. + Bátori József: - - világnézete; Schöffer Olga: Kemény regényeinek gondolati tartalma (gépelt jegyzetek); - - esztétikai nézetei. Székely Anna szakdolgozata a magyar irodalomból (kézirat). Vegyes állapotban.
18868.

4 000 HUF
Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1900, Pesti Napló. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel, valamint egy színes egészoldalas képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap és a címkép sérült, kijár.
18869.

3 000 HUF
Hugo Victor: A nevető ember I-II. köt. Ford.: Hajós Kornél. Bp., én., Népszava,(Világosság-ny.) Kiadói szecessziós illusztrált papírkötés, felvágatlan példány, kissé foltos gerinccel, szép állapotban.
18870.

3 800 HUF
10,27
11,18
1958 A Délamerikai Magyar Hírlap évkönyve, ajándékozási sorokkal
18871.

1958 A "Délamerikai Magyar Hírlap" évkönyve, ajándékozási sorokkal

4 000 HUF
Ezerjófüet keresö sebess szarvasok, az az: Nagy méltóságu Erdödy gróff Pálffy János, ... Magyar-országnak palatinussa, ... nemes káptolon Szent Márton templomában ... tartatott szomorú exequiak és utolsó tisztességek meg-adássa alkalmatosságával elö nyelvével tett prédikátzio által igazétott Jerebiczi Stehenics János, ... szabad királyi Posony városában Sz. Jakab havának 27. napján, 1751. esztendő. Posony, Landerer. 62p. Utolsó néhány lap kissé hiányos
18872.

3 000 HUF
9
A Dél c. folyóirat induló száma (I. évf. 1. sz.). Szerk.: dr. Magyarka Ferenc. Szeged, é.n., Árpád-ny., 24 p.+3 t. Benne többek közt Magyarka Ferenc: Szeged város problémái c. írásával, Bordás Ferenc illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, szétváló tűzéssel, a lapok egy része kijár.
18873.

A Dél c. folyóirat induló száma (I. évf. 1. sz.). Szerk.: dr. Magyarka Ferenc. Szeged, é.n., "Árpád"-ny., 24 p.+3 t. Benne többek közt Magyarka Ferenc: Szeged város problémái c. írásával, Bordás Ferenc illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, szétváló tűzéssel, a lapok egy része kijár.

3 600 HUF
9,73
10,59
Kertész Imre: Sorstalanság, A kudarc, Kaddis a meg nem született gyermekért. Bp., 2002, Magvető, számozott 65/500
18874.

5 000 HUF
Kisfaludy Sándor összes költeményei I-II. köt. Zilahi K. Béla bevezetésével. Remekírók Képes Könyvtára. Bp.,1902-én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
18875.

4 000 HUF
Dóczy Lajos munkái 3 kötete: III. köt.: Széchy Mária. Történeti színmű. Második kiadás.; VI. köt.: Schiller költeményei. Ford.: Dóczi Lajos. Második kiadás.; IX. köt.: Schiller: Wallenstein. Drámai költemény három részben. Ford.: Dóczi Lajos. Bp., én., Wodianer F. és Fiai (Lampel R.) Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foltos szennylapokkal.
18876.

4 000 HUF
Hofi Géza élete és pályafutása 1936-2002. Szerk.: P. Török Margit Anna. Bp., 2003, Hungaroton Records Kft. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18877.

3 600 HUF
9,73
10,59
Bajza [József]: Bajza összegyűjtött munkái. I-VI. köt. [3 kötetben]. Második, bővített kiadás, Toldy Ferenc által. Magyar Remekírók. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal.
18878.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF