Number of items: 296

18807.

34 000 HUF
91,89
100,00
1800 Neuer Schrieb Calender Calendarium um in usum utrisque ecclesiae Buda, 1800. Univers Pestanae Typ. 436 h. +36 sztl lev. Dekoratív aranyozott osztrák és magyar címerrel díszített vaknyomott kartonált papírkötésben, gerincén sérült.
18808.

16 000 HUF
43,24
47,06
Nyiry István: A tudományok öszveségének III-dik kötetje. A tulajdon história tudományai. Rendbe szedte: Nyiry István, a S. Pataki Kollégiomban a Philosphiának közönséges Tanítója. S[áros]Patakon, 1831, Nádaskay András, 556+4 p. Átkötött kartonált papírkötés.   Az elülső szennylapon Szentpétery Sámuel pelsőczi református lelkész névbeírása 1840-ből. Szentpéteri Sámuel (1815-1906) református esperes lelkész, Tompa Mihály barátja. A szabadságharcz alatt a pelsőci nemzetőröknek papi vezére volt.
18809.

Nyiry István: A' tudományok öszveségének III-dik kötetje. A' tulajdon história tudományai. Rendbe szedte: Nyiry István, a' S. Pataki Kollégiomban a' Philosphiának közönséges Tanítója. S[áros]Patakon, 1831, Nádaskay András, 556+4 p. Átkötött kartonált papírkötés. Az elülső szennylapon Szentpétery Sámuel pelsőczi református lelkész névbeírása 1840-ből. Szentpéteri Sámuel (1815-1906) református esperes lelkész, Tompa Mihály barátja. A szabadságharcz alatt a pelsőci nemzetőröknek papi vezére volt.

18 000 HUF
48,65
52,94
18810.

28 000 HUF
75,68
82,35
Révai Nagy Lexikona I-XXI. kötet. (Teljes!) Szekszárd, 1989-1996, Szépirodalmi-Babits Könyvkiadó. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
18811.

24 000 HUF
64,86
70,59
4 db gyógyszerészet- / patikatörténet témájú kötet: Képek a Kazay Lexiconhoz (Válogatás Kazay Endre: Gyógyszerészi Lexicon c. művéből); Képek és emlékek patikáink múltjából; Zalai Károly: A magyar gyógyszerészet nagyjai 1612-1945; Üzenet a múltból. Bp., 2001-2006, Galenus Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18812.

14 000 HUF
37,84
41,18
18813.

8 000 HUF
Knorr Alajos (szerk.): Magyar általános és levelező házi titkár. Gyakorlati utmutatás a közéletben előforduló mindennemü családi és más levelek, kereskedelmi és üzleti fogalmazványok és folyamodványok helyes szerkesztésére. Bp., 1896, ifj. Nagel Ottó. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
18814.

6 000 HUF
Szép Ernő: Felnőtteknek. A szerző, Szép Ernő (1884-1953) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1941., Hungária. Első kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott gerincű egészvászon-kötés.
18815.

6 000 HUF
14
Csoóri Sándor: Nomád napló. A szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) író által DEDIKÁLT példány! Bp.,1979,Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
18816.

3 000 HUF
18817.

6 000 HUF
10
Salman Rushdie: Sátáni versek. (Bp.), 2004, Konzorcium, 686 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Salman Rushdie (1947- ) indiai származású brit író által aláírt példány. (A részben Mohamed próféta élete által inspirált regény 1988-as megjelenése után rögtön felháborodást váltott ki az iszlám közösségekben. Több ország - köztük Rushdie szülőhazája, India is - betiltotta a könyvet. Irán vallási vezetője, Ruholláh Homeini, ezen felül Rushdie meggyilkolására szólította fel a híveket az iszlám vallás meggyalázása miatt.) / Salman Rushdies The Satanic Verses in Hungarian language, signed by the author.
18818.

Salman Rushdie: Sátáni versek. (Bp.), 2004, Konzorcium, 686 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Salman Rushdie (1947- ) indiai származású brit író által aláírt példány. (A részben Mohamed próféta élete által inspirált regény 1988-as megjelenése után rögtön felháborodást váltott ki az iszlám közösségekben. Több ország - köztük Rushdie szülőhazája, India is - betiltotta a könyvet. Irán vallási vezetője, Ruholláh Homeini, ezen felül Rushdie meggyilkolására szólította fel a híveket az iszlám vallás meggyalázása miatt.) / Salman Rushdie's 'The Satanic Verses' in Hungarian language, signed by the author.

3 000 HUF
27

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF