Magyar balletek. Szerk.: ifj. Oláh Gusztáv és Szántó Ferenc. (Bp. 1938.), Officina, 23 lev. + 7 t. A címlapot Fülöp Zoltán és Márk Tivadar rajzolták. A fényképek Vajda M. Pál felvételei. Kiadói papírkötés, a füzet teste részben elvált a borítótól.
Simon Zsuzsa (szerk): Impressionisten aus Ungarn: Die Nagybányaer Künstlerkolonie 1896-1944. Miskolc/Kempen, 1997, MissionArt Galerie/ Städtisches Kramer Museum. 62p. Kiállítási katalógus német nyelvű előszóval , színes reprodukciókkal, többek közt Ziffer Sándor, Boromisza Tibor, Maticska Jenő, Thorma János, Tihanyi Lajos, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Kádár Géza, Nagy Oszkár és Jándi Dávid képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. gerincen apró sérüléssel.
Sík Csaba: Művészet és forradalom. A szerző, Sík Csaba (1934 - 1997) művészeti író, kritikus, művészettörténész által DEDIKÁLT példány. Bp.,1988., Helikon. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrál. Kiadói papírkötés
Művészeti hetek. Pécs 1941 január 4 - február 3. Bp.,1941,Országos Irodalmi és Művészeti Tanács. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
Hamvas Béla-Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989., Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották.
Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
Amit a műemlék-kérdésről mindenkinek tudni kell. Idegenforgalmi Szaktanfolyam. Összeáll.: Hevesy Sándor.
Az összeállító, Hevesy Sándor (1902-1985) építészmérnök által Genthon István (1903-1969) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Kézirat. Bp., 1959., Hevesmegyei Tanács Idegenforgami Hivatala, 80 p. Kiadói papírkötés, foltos.