Number of items: 252

Mihályi Gábor: Az ellenreneszánsz drámairodalma. Dráma a két világháború között. Bp., 2001, Új Világ, 189+1 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Mihályi Gábor (1951-2017) irodalomtörténész által felesége, Földes Anna (1930-2017) író, kritikus, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
17371.

1 600 HUF
Hermann Imre: Gondolkodáslélektani tanulmányok. Ford.: Berényi Gábor. Bp., 2011, Animula, 289 p. Kiadói papírkötés.
17372.

3 200 HUF
8,65
9,41
Márai Sándor: Föld, föld!... Emlékezések. Toronto, (1972), Stephen Vörösváry-Weller Publishing Co. Ltd., 312 p. Első kiadás! Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos lapélekkel, a borítón minimális kopással.
17373.

5 000 HUF
Lakatos István: 21 vers. Bp., 1993. Belvárosi Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben. Számozott, 521. példány.
17374.

3 800 HUF
10,27
11,18
Szélpál Árpád: Versek. Párizs, 1977, Magyar Műhely, 93+3 p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.   A könyvhöz tartozó kártyán a szerző, Szélpál Árpád saját kezű dedikációjával (Kedves Józsi! Itt küldöm az ígért könyvet. ...), dátumozva (Sceaux, 1978. dec. 4.)  Szélpál Árpád (1897-1987) költő, újságíró, fotóművész, avantgárd mozgalmak tagja (Galilei kör, Kassák csoportja), első versei a MA folyóiratban jelentek meg.
17375.

4 000 HUF
Márai Sándor: A kassai polgárok. Márai Sándor Munkái. Bp., 1942, Révai. 250+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés eredeti enyhén sérült papírborítóval
17376.

4 400 HUF
11,89
12,94
Bárczy István - Lyka Károly - Kner Imre - Mikszáth Kálmán - Bródy Lajos: Hatvan esztendő. (1873-1933). Bp., 1933, Hungária-ny. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval, kisebb lapszéli sérülésekkel, ázásnyomokkal.
17377.

4 000 HUF
17378.

8 000 HUF
17379.

1 800 HUF
17380.

3 600 HUF
9,73
10,59
17381.

3 600 HUF
9,73
10,59
Uj Péter: A hőstermelő. Bp., 2003, La Ventana. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Horváth Dezső (1936-2022) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány.
17382.

2 600 HUF
7,03
7,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF