Books: History

Number of items: 208

Marczali Henrik: Magyarország története. A Műveltség Könyvtára. Bp., 1911, Athenaeum, (8)+724 p. Számos szövegközi fekete-fehér illusztrációval. Oldalszámozáson kívül térképekkel, képtáblákkal, mellékletekkel. Kiadói szecessziós, aranyozott, dombornyomásos félbőr-kötés, fém plakettel, a gerincen kisebb sérülések, kopásnyomok.
15812.

1 800 HUF
Johan Huizinga: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Bp., 1976, Magyar Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15813.

1 200 HUF
Kákosy László - Varga Edith: Egy évezred a Nílus völgyében. Memphisz az Óbirodalom korában. Bp., 1970, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítóban.
15814.

2 400 HUF
Az ezeréves Magyarország és a milleniumi kiállítás. Szerk.: Piványi Ernő et al. Bp., (1990), Téka. Számos érdekes képpel és illusztrációval. Magyar, angol, német, francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. 1896-os Kunosy Vilmos és Fia könyv reprint kiadása!
15815.

2 000 HUF
James Truslow Adams: Amerika eposza. Az Egyesült Államok története. Ford.: Pálóczi Horváth György. Bp., én., Athenaeum. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
15816.

1 200 HUF
Erdélyi László: Magyar történelem. Művelődés és államtörténet. I-II. köt. I. köt.: Magyar középkor. II. köt.: Magyar újkor. Bp., én., Athenaeum. Kiadói kopott egészvászon-kötés
15817.

1 800 HUF
Michael Jordan: Encyclopedia of Gods. Over 2,500 deities of the world. London, 1992., Kyle Cathie Limited. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
15818.

2 400 HUF
Varga Ottó: Magyarország története. Fiataloknak és öregeknek elbeszéli - -. Szekszárd, 2000, Babits. Az 1895-ös mű hasonmás kiadása. Kiadói aranyozott, festett modern egészműbőr-kötés, szép állapotban.
15819.

3 000 HUF
Lengyel László: Pártházból a palotába. Universitas Politológia. Bp., 1998, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
15820.

1 200 HUF
Benedek Elek: Honszerző Árpád. Bp., 1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,(Franklin-ny.), 196 p.; Mühlbek Károly rajzaival. Átkötött egészvászon-kötés, foltos lapokkal, mezőtúri kocsikovács névbélyegzőivel.
15821.

3 800 HUF
10,27
11,18
Kerényi Károly: Halhatatlanság és Appollón-vallás. Ókortudományi tanulmányok. 1918-1943. Válogatta és sajtó alá rendezte: Komoróczy Géza és Szilágyi János György. Fordítók: Kövendi Dénes, Szerb Antal, Tatár György. Bp., 1984., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15822.

4 000 HUF
Gosztonyi Péter: A magyar honvédség a második világháborúban. Bp., 1992, Európa. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15823.

700 HUF
1,89
2,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF