Books: History

Number of items: 208

Gergely Jenő: A püspöki kar tanácskozásai. A magyar katolikus püspökök konferenciáinak jegyzőkönyveiből, 1919-1944. Bp., 1984., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15824.

700 HUF
1,89
2,06
Balogh Sándor-Izsák Lajos: Pártok és pártprogramok Magyarországon (1944-1948.) Bp., 1977., Tankönyvkiadó. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés, fordított kötéssel, a gerincen kis sérüléssel.
15825.

700 HUF
1,89
2,06
Nacionalizmus, nemzeti emlékezet. Sic Itur Ad Astra 65. Fiatal Történészek Folyóirata. Bp., 2016., Sic Itur Ad Astra. Kiadói papírkötés
15826.

700 HUF
1,89
2,06
Bob Dent: Budapest 1956. A dráma színterei. Fekete-fehér képekkel illusztrál. Ford: Rácz Katalin és Tedeschi Mária. Rainer M. János előszavával. Bp., 2006, Európa. Gazdag szövegközti fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15827.

800 HUF
A moszkvai magyar követség jelentései 1935-1941. A dokumentumokat válogatta, a jegyzeteket és a névmutatót összeállította: Peter Pastor. Juhász Gyula előszavával. Bp., 1992., Századvég-Atlanti. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
15828.

800 HUF
Johnathan Norton Leonard: Ancient America. Great Ages of Man. New York,é.n.,Time Life Books. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben.
15829.

1 600 HUF
Cigány világok Európában. Szerk.: Prónai Csaba. Bp., 2006., Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.
15830.

1 600 HUF
Frank Tibor: Kettős kivándorlás. Budapest-Berlin-New York. 1919-1945. Bp., 2012., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15831.

1 000 HUF
Eötvös József: Levelek. Szerk., az idegen nyelvű leveleket ford., az előszót és a jegyzeteket írta: Oltványi Ambrus. Eötvös József Művei. A kötet szerkesztője, Oltványi Ambrus (1932-1983) irodalomtörténész által Litván György (1929-2009) történész és felesége, Gál Éva (1928-2021) történész, levéltáros részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Magyar Helikon, 857+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopással.
15832.

2 800 HUF
7,57
8,24
Edith Huyghe-Francois-Bernard Huyghe: Világképek. Az Univerzum ezeregy meséje Galilei előtt. Ford.: Vaszócsyk Cirsta. Bp., 2000., Európa. Etienne Garnaud illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban,
15833.

2 000 HUF
E. Kovács Péter: Zsigmond király Seinában. Bp., 2014, Corvina. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15834.

2 200 HUF
5,95
6,47
Gestra Romanorum. Középkori elbeszélések. Vál. és ford.: Boronkai Iván. Reich Károly illusztrációival. Bp., 1965, Magyar Helikon, 294+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4600 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel papírlapokon (2 oldal).
15835.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF