Books: History

Number of items: 208

Szamosközy István: Erdély története. (1598-1599, 1603). Bp., 1977, Magyar Helikon. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15836.

1 000 HUF
Larousse World Mythology. Edited by Pierre Grimal, professor at the Sorbonne. London,1984,Hamlyn. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15837.

2 400 HUF
László Gyula: Árpád népe. Bp., 1988, Helikon. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, alul a lapok ázás vagy ragasztás miatt részben összeragadva, de lapozható állapotban.
15838.

1 600 HUF
Kiszely Gábor: ÁVH. Egy terrorszervezet története. Bp., 2000, Korona Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
15839.

1 600 HUF
A Rákosi-per. Összeáll. Győrffy Sándor. Előszó: Réti László. Második kiadás. Bp., 1950, Szikra. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, gyűrött borítóval.
15840.

2 400 HUF
II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Fehér Lajos: Harcunk Budapestért Bp., 1945. Szikra, Darvas József? Város az ingoványon, Bp., 1949. Szikra, Kivel mi történt. Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanuiról. Sérült lapokkal., Tóth Sándor: A szövjet hadsereg felszabadító hadműveletei hazánkban. Bp., 1955. Szikra. Kiadói papírkötés. Nagyrészt jó állapotban
15841.

2 600 HUF
7,03
7,65
3 db Nagy Imre és az 1956-os forradalom témájú könyv és katalógus: Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése. Bp., é.n., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Kiadói papírkötés, kisszé szakdt borítóval, fekete-fehér fotókkal. + Nagy Imre Emlékház. Bp., 2009, Nagy Imre Alapítvány. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. + Balahó Zoltán: Nagy Imre mártír miniszterelnök relikviái a Magyar Nemzeti Múzeumban. Bp., 2006, Magyar Nemzeti Múzeum. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált.
15842.

900 HUF
2,43
2,65
3 db az 1956-os forradalommal kapcsolatos könyv: Gyurkó László: 1956. Bp, 1987, Magvető. Első kiadás. Kiadói papírkötés. + Gervai András (szerk.): 13 nap remény. Filmek a forradalomról. Kiadói papírkötés. + Jobbágyi Gábor: Szigorúan titkos emlékkönyv. 1956. Bp., 1998, Szabad Tér. Kiadói kartonált papírkötés.
15843.

1 200 HUF
1956-os forradalom témájú könyvek, össz. 3 db: 1956 évkönyv IV. 1995. Bp., 1995, 1956-os intézet. Kiadói papírkötés. + Kozák Gyula (szerk.): Szemle. Válogatás a brüsszeli Nagy Imre Intézet folyóiratából. Bp., 1991, Századvég-1956-os intézet. Kiadói papírkötés, könyvtest ragasztása elvált a borítótól. + Pomogáts Béla: Irodalmunk szabadságharca. 1956. Bp., 1989, Gondolat. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
15844.

1 200 HUF
...Leborulok a nemzet nagysága előtt A Kossuth-hagyaték. Bp.,1994, Magyar Nemzeti Múzeum, Veszprémi Nyomda Rt. Kiadói kartonált papírkötés, néhány oldalon lapszéli ceruzás jelölésekkel. + Kossuth-emlékek Csongrád megye múzeumaiban, kiállítási prospektus, 2002.
15845.

"...Leborulok a nemzet nagysága előtt" A Kossuth-hagyaték. Bp.,1994, Magyar Nemzeti Múzeum, Veszprémi Nyomda Rt. Kiadói kartonált papírkötés, néhány oldalon lapszéli ceruzás jelölésekkel. + Kossuth-emlékek Csongrád megye múzeumaiban, kiállítási prospektus, 2002.

900 HUF
2,43
2,65
Csizmadia Zoltán Csizmadia Zoltánné: 56 magyar ifjúsága. H.n., 2016, magánkiadás. 311 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15846.

Csizmadia Zoltán Csizmadia Zoltánné: '56 magyar ifjúsága. H.n., 2016, magánkiadás. 311 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

1 200 HUF
Dávid Gyula (szerk.): 1956 Erdélyben - Politikai elítéltek életrajzi adattára 1956-1965. Kolozsvár, 2006, Erdélyi Múzeum-Egyesület - Polis. 415 p. Kiadói kartonált papírkötés.
15847.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF