1 800 HUF
Marczali Henrik: Magyarország története. A Műveltség Könyvtára. Bp., 1911, Athenaeum, (8)+724 p. Számos szövegközi fekete-fehér illusztrációval. Oldalszámozáson kívül térképekkel, képtáblákkal, mellékletekkel. Kiadói szecessziós, aranyozott, dombornyomásos félbőr-kötés, fém plakettel, a gerincen kisebb sérülések, kopásnyomok.