Szilárd Klára / Claire Szilard. A művész, Szilárd Klára (1921-2017) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1999., Palatinus. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Fotolexikon. 502 szövegközti ábrával és 104 oldal melléklettel ezen 198 fénykép és 19 színes kép. Szerk.: Barabás János, Berty Imre, Király Zoltán. Bp., 1963., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban, névbélyegzővel, jó állapotban.
3 db művészeti témájú könyv: Götz Eckardt: A női szépség az európai festészetben. Bp, 1971, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben. Mravik László: Felső-Itáliai Quattrocento festmények. Bp., 1978, Corvina. Voit Pál: A barokk Magyarországon. Bp., 1970, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval.
A művészet kezdetei. Az őskor, Egyiptom, Mezopotámia és a prekolumbián Amerika művészete. Fordította: Hegymegi Kiss Áron, Dr. Varga Edith, Dr. Nagy István, Dr. Klimes-Szmik Katalin. Bp., 1990, Corvina, 303 p. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Kállai Ernő: Új magyar piktúra 1900-1925. Bp., 1990, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban + 3 db katalógus - Zoltán Tölg-Molnár; Révész László László; 11 ungarische Künstler.
Kondor Béla: Angyal a város felett. Összegyűjtött versek Kondor-képekkel. Összeáll.és az utószót írta: Győri János. Bp., 1987, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé hiányos papír védőborítóval, a borító egy részén megsárgult borítóval, de egyébként jó állapotban.