Zeneköltők albuma I-II. köt. Operettek, szalonpiécek, táncok, dalok, cabaret-számok és kuplék gyűjteménye. Bp.,[1910], Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadó-Vállalat, 206; 205 p. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, a borítókon kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis sérülésekkel.
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. [Két kötetben.] Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, pár lapon szakadással, a lapok a 16. és 25. oldalak között kijárnak, a rézkarc hiányzik.
René Berger: A festészet felfedezése 1-2.kötet. 1.kötet: A látás művészete. 2. kötet: A megítélés művészete. Bp.,1984, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
Lükő Gábor: Kiskunság régi képfaragó és képmetsző művészete. Bemutatja Lükő Gábor. Szabó László utószavával. Lükő Gábor rajzaival és fotóival. Kiskunság régi művészete I. köt. Kecskemét, 1983., Bács-Kiskun Megyei Művelődési Központ. Fekete-fehér fotókkal és rajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés,
Manga János: Egy dunántúli faragó pásztor. Magyar Népművészet. XVI. Bp., 1954., Művelt Nép, 32 p.+ XXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Csikós Tóth András szövegközti rajzaival. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
Kállai Ernő: Picasso. Bp.,1948, Új Idők (Singer és Wolfner),(Hungária-ny.), 173+2 p. Fekete-fehér és 3 színes képpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.