Lyka Károly 2 könyve: Kis könyv a művészetről. Bp., 1927, Singer és Wolfner. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval. + A művészetek története. Bp., 1965, Képzőművészeti Alap. Negyedik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói nyl-kötés, kissé koszos borítóval, a borító hátulján ragasztásnyomok.
6 db német nyelvű művészeti mappa: Jan Steen; Runge; Corinth; Canaletto; Schwind; Memling. Farbige Künstlermappe 58., 113.; Farbige Gemäldewiedergaben-Mappe 120., 127., 128., 129. Leipzig, (1952-1957), E.A. Seemann. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, vegyes állapotban.
Heinz Lüdecke: Albrecht Dürers Wanderjahre. Ein Beitrag zur Geschichte des Realismus in der deutschen Graphik. Dresden, 1959, Verlag der Kunst. Fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Banner Zoltán: Erdélyi magyar művészet a XX. században. Bp., 1990, Képzőművészeti Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal.
Dorothea Maetzel-Johannsen. Leben und Werk mit einem Werkverzeichnis der Ölbilder. Neumünster-Hamburg, 2013, Wachholtz. Gazdag képanyaggal, Dorothea Maetzel-Johannsen festőművész munkáinak reprodukcióival illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Tomi Ungerer. Ausstellung/Exposition/Exhibition. (Kiállítási katalógus). Köln, 1981, argos press. Gazdag képanyaggal, Jean-Thomas "Tomi" Ungerer műveinek reprodukcióival illusztrálva. Német, francia és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Jurecka, Charlotte: Brücken. Historische Entwicklung - Faszination der Technik. Wien-München, 1986, Anton Schroll & Co. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Lux Antal, Bakonyvári M. Ágnes, Wehner Tibor, Beke László: Misch Ádám. Művészportré. Ein Künstlerportrait. München, 1998, Verlag Südestdentsches Kulturwerk. 69p. Német és magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Misch Ádám festőművész műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.