Books: Travelling, Local History

Number of items: 178

Pesty Frigyes: Borsod vármegye leírása 1864-ben.Sjtó alá rendezte: Tóth Péter. Documentatio Borsodiensis. V. Miskolc, 1988, Herman Ottó Múzeum. Utolsó oldalon kihajtható térképpel. Kiadói papírborításban, jó állapotban.
15108.

800 HUF
15109.

2 000 HUF
Zádor István: Budapest 1945. Zádor István rajzai. Bp.,(1945),Officina, 4 sztl. lev.+28 t. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, kissé szakadozott borítóval, egy helyen kissé sérült kötéssel.
15110.

4 000 HUF
Magyarország Helységnévtára 1956. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kopott félvászon kötés, 3 gyűrött lappal.
15111.

1 600 HUF
A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Trianon előtti és Csonka-Magyarország térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben, kis kopásnyomokkal
15112.

1 800 HUF
Kollbach, Karl: Bilder von Rhein. Eine Wanderung von Basel bis zur hollandischen Grenze. Mit 21 Vollbildern und über 150 Text Illustrationen. Köln, 1892. Neubner. Festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, jó példány
15113.

3 000 HUF
Tóth Pál-Czeglédi Zsolt: Csodálatos Magyarország. Debrecen, TKK. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15114.

1 000 HUF
Ligeti Lajos: Az ismeretlen Belső-Ázsia. Bp., 1940, Athenaeum, 359+1 p. + 8 (fekete-fehér fotók) t. Oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
15115.

1 200 HUF
15116.

1 000 HUF
Salamon Ferenc: Buda-Pest története. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. I. kötet. Budapest, 1878, Kocsi Sándor. Korabeli sérült félvászon kötésben
15117.

1 200 HUF
11
Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár, 1937, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói vászonkötésben, kopásnyomokkal, . + Kós Károly: Erdély. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben
15118.

1 400 HUF
1979 Zalaegerszeg mintalakótelep pályázat 79. Zalaegerszeg, 1980., Zala M. Tanács-Zalaegerszegi Városi Tanács, 48 sztl. lev. Kiadói kissé foltos haránt-alakú félvászon-kötés, 29x42 cm
15119.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF